مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند

به گزارش مجله حیات، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه الگوی بازگشایی ما از 15 آبان به بعد الگوی ترکیبی است که بستگی به ظرفیت مدرسه دارد گفت: مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند و امکان ندارد مدرسه ای خودش تصمیم بگیرد که آموزش هایش را به طور کامل در فضای مجازی ادامه بدهد. باید حداقل ارتباط با مدرسه برقرار باشد.

مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا کاظمی در جمع خبرنگاران درباره ساماندهی نیروی انسانی به ویژه در مرکز گفت: کمبود نیروی انسانی از معضلات همیشگی وزارت آموزش و پرورش است. سال جاری با افزایش ضریب اشتغال نیروهای موجود و افزایش ماندگاری نیروهای بازنشسته، ساماندهی نیروی انسانی انجام شد.

وی اضافه کرد: در شهر تهران از حدود 8000 نیروی مشمول بازنشستگی حدود 5000 معلم استمرار خدمت دارند که باید از آنها تشکر کرد. بخشی از کمبودها را هم با خرید خدمات جبران کردیم، اما نگرانی ها در این باره برای سال آینده زیاد است و باید برای سال آینده طراحی دقیق تری داشته باشیم که بخشی را با خرید خدمات جبران کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پررش درباره کم و کیف بازگشایی حضوری مدارس ابتدایی گفت: پیشنهادها درباره بازگشایی مدارس ابتدایی ارائه و در کمیته مربوط به ستاد ملی کرونا مطرح شده است. چون هنوز در ستاد تصویب نشده و ممکن است نظرات دیگری داشته و با پیشنهادهای ما متفاوت باشد. اجازه دهید جزئیات را روز شنبه پس از تصویب در ستادملی کرونا اعلام کنیم.

کاظمی اضافه کرد: پیشنهاد ما در قالب همان الگوی بازگشایی قبلی است. در طراحی هایی که انجام دادیم بازگشایی را به واکسیناسیون دانش آموزان گره نزدیم، که البته با اقدام ارزشمند وزارت بهداشت، ضریب امنیت با واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال بالا رفته است. تا کنون 75 درصد دانش آموزان، 85 درصد معلمان و 100 درصد کارکنان واکسن زده اند که ضریب سلامت را بالا می برد.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان می دهد در هیچ کجای جهان واکسن برای مقطع ابتدایی تجربه و توصیه نشده، ضمن آنکه ابتلا در این رده سنی بسیار کم مشاهده شده است گفت: پیشنهاد ما این است که همچون دیگر مدارس، به سمت بازگشایی مدارس ابتدایی هم برویم و فرایندی را طراحی کنیم که بتوانیم از اول آذر آنها را نیز بازگشایی کنیم. این پیشنهاد ماست ولی اینکه ستاد ملی چه تصمیمی بگیرد تابع آن هستیم.

کاظمی درباره نظارت بر مدارس و بعلاوه دلیل فعال بودن بعضی مدارس ابتدایی اظهار کرد: مدارس فعال ابتدایی در پایه های اول و دوم آموزش های حضوری دارند که با رعایت پروتکل ها انجام می گردد. نظارت ها از سه طریق دنبال می گردد، نخست نظارت خود وزارت بهداشت، دوم نظارت آموزش و پرورش به وسیله سامانه های خودش و دیگری نظارتهای میدانی است.

وی اضافه کرد: نحوه رعایت پروتکل ها قبل از بازگشایی سنجیده می گردد. باید همه یاری کنیم که پروتکل ها رعایت شوند. طبیعتا در ابتدای بازگشایی ممکن است با چالش هایی روبرو شویم، اما مطمئنم حضور دانش آموزان منجر به افزایش مهارت خودمراقبتی می گردد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رویه بازگشایی مدارس غیردولتی نیز گفت: ما مدارس دولتی و غیردولتی را تفکیک نکردیم. تمام مدارس غیردولتی هم مشمول قواعد بازگشایی می شوند. اگر مدرسه ای نتواند فاصله اجتماعی را رعایت کند باید دانش آموزان را به دو و سه گروه تقسیم کند. الگوی بازگشایی ما از 15 آبان به بعد الگوی ترکیبی است که بستگی به ظرفیت مدرسه دارد. مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند و امکان ندارد مدرسه ای خودش تصمیم بگیرد که آموزش هایش را به طور کامل در فضای مجازی ادامه بدهد. باید حداقل ارتباط با مدرسه برقرار باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1039

به "مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس باید حداقل یک روز در هفته باز باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید