مسائل و مسائل را با چشم باز مدیریت کنیم

به گزارش مجله حیات، خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم همکاری و هماهنگی همه بخش های جامعه برای مدیریت آثار اقتصادی و اجتماعی شیوع بیماری کرونا، فرمانداران را به تعامل با گروه های مرجع و ارتباط تنگاتنگ با مردم توصیه کرد و گفت: شرایط فعلی کشور شرایط حساس و دشواری است و باید مسائل و مسائل را با چشم باز مدیریت کنیم.

مسائل و مسائل را با چشم باز مدیریت کنیم

محمدرضا پورمحمدی در نشست هم اندیشی فرمانداران استان، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا همزمان با تحریم های اقتصادی علیه کشورمان، آزمون بزرگی بود که نشان داد ملت ایران در 40 سال گذشته به رغم همه مسائل و فشارها، توانمندتر شده است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در بحث کرونا، هم در بخش درمان و تولید کالاهای اساسی و هم در بخش فرماندهی و مدیریت عملیات، قابلیت های خود را اثبات کرد و این بحران را به نحوی مدیریت کرد که هیچ مشکل حادی به وجود نیامد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه احتمال بروز برخی مسائل ناشی از آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا محتمل است، اضافه کرد: همه مسئولان در حوزه کاری خود باید به دقت مسائل را رصد کرده و با چشم باز برای مدیریت مسائل تدبیر کنند.

پورمحمدی همچنین بر تعامل جدی فرمانداران استان با کنندگان مجلس، نظارت بر عملکرد مدیران و کارکنان ادارات شهرستان ها، توجه جدی به مدیریت فضای کسب وکار و رصد مسائل بخش تولید و خدمات و مسائل کارگری، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی ادارات و هم اندیشی و هم فکری با گروه های مرجع و تشکل های مردمی تأکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست تأمین آزادی های سیاسی و اجتماعی، تأمین امنیت و برگزاری انتخابات را سه وظیفه ذاتی فرمانداران ذکر کرد و گفت: فرمانداران به عنوان کنندگان عالی دولت در شهرستان ها، نقش نظارت و هماهنگی بین نهادها و سازمان ها را دارند.

علیار راستگو با تأکید بر اینکه فرمانداران باید به صورت مستمر با بدنه اجتماعی در ارتباط و تعامل باشند، اضافه کرد: بازسازی سرمایه اجتماعی نیازمند ارتباط با تشکل های مردمی و گروه های مرجع است و در این سازمان های مردم نهاد یک ظرفیت بسیار خوب برای مدیریت مسائل مختلف به شمار می فرایند.

وی با انتقاد از هجمه های غیرمنصفانه به عملکرد دولت از سوی افراد و گروه های سیاسی، گفت: دولت در بحث کرونا، مدیریت بی نظیری داشت و باید این اقدامات برای مردم تبیین و تشریح شود.

وی با تأکید بر رصد جدی مسائل کارگری در کمیسیون کارگری استان، از فرمانداران خواست تا ضمن ارتباط تنگاتنگ با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و تشکل های کارگری، مسائل این حوزه را به دقت بررسی و برای رفع آنها تدبیر کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، فرمانداران تبریز، مراغه، اهر، ملکان، میانه، آذرشهر، چاراویماق و بستان آباد نیز در این جلسه به بیان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود درخصوص مسائل مختلف از جمله نحوه تعامل با کنندگان مجلس، مسائل بخش تولید و کسب وکار، کارآمدسازی نیروی انسانی ادارات، مدیریت بیماری کرونا و آثار و تبعات اقتصادی و اجتماعی آن، استفاده از ظرفیت شهرستان ها برای تحقق شعار جهش تولید، اجرای پروژه های عمرانی و ... پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 241

به "مسائل و مسائل را با چشم باز مدیریت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل و مسائل را با چشم باز مدیریت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید