مسکو خود را از شَر اوراق قرضه آمریکا خلاص می نماید

به گزارش مجله حیات، روسیه در راستای سیاست دلار زُدایی، همچنان در حال خلاص شدن از شر اوراق قرضه خزانه داری آمریکاست، به طوری که سهم سرمایه گذاری های این کشور در بدهی آمریکا در ماه نوامبر به 19.2 درصد کاهش یافته است.

مسکو خود را از شَر اوراق قرضه آمریکا خلاص می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه همچنان در حال خلاص شدن از شر اوراق قرضه خزانه داری آمریکاست، به طوری که سهم سرمایه گذاری های این کشور در بدهی های آمریکا در ماه نوامبر به 19.2 درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمار وزارت خزانه داری آمریکا، این آمار که معمولا با 3 ماه وقفه منتشر می گردد، نشان می دهد سهم ذخایر روسیه به 4.968 میلیارد دلار رسیده است. سرمایه گذاری روسیه در اوراق قرضه کوتاه مدت وزارت خزانه داری آمریکا 3.4 میلیارد دلار است، درحالی که اوراق بلندمدت به 1.568 میلیارد دلار می رسد.

روسیه قبلا یکی از عظیم ترین مالکان اوراق خزانه داری آمریکا بود. اما بانک مرکزی این کشور از ماه می 2017 همراستا با سیاست دولتی دلار زدایی و در واکنش به تحریم های کاخ سفید، به طور پیوسته در حال کم کردن سرمایه گذاری خود در این بخش است.

مسکو همچنین با افزایش خرید طلا در سال های اخیر به رقم بی سابقه ای به تنوع بخشیدن ذخایر ملی خود روی آورده است. روسیه به یکی از عظیم ترین کشورهای خریدار طلا در دنیا تبدیل شده است.

ژاپن همچنان عظیم ترین مالک اوراق قرضه خزانه داری آمریکا است. پس از آن چین واقع شده است و انگلیس در صندلی سوم قرار گرفته است.

در مجموع، مالکان خارجی بدهی های آمریکا، در ماه نوامبر ذخایر خود را 15 میلیارد دلار کاهش داده اند و این رقم به 7.53 تریلیون دلار رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 616

به "مسکو خود را از شَر اوراق قرضه آمریکا خلاص می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو خود را از شَر اوراق قرضه آمریکا خلاص می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید