ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده

به گزارش مجله حیات، سه فعال اینترنتی چینی ناپدید شده اند و گفته می گردد که پلیس به دلیل جمع آوری اخبار اینترنتی سانسورشده در زمینه کروناویروس آن ها را بازداشت نموده است.

ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، سه فعال اینترنتی چینی ساکن پکن ناپدید شده اند و برادر یکی از آن ها دلیل ناپدید شدن آنان را دستگیری توسط پلیس دانسته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته چن کون، برادر یکی از این سه فعال اینترنتی، چن می، کای وی و نامزد او با نام مستعار تانگ از 19 آوریل ناپدید شده اند.

آنان در این پروژه اقدام به نگهداری مطالبی می نموده اند که توسط سانسور اینترنتی چین، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مسدود یا از آن ها حذف شده است.

طبق اطلاعیه ای که پلیس منطقه چائویانگِ شهر پکن برای خانواده کای و تانگ فرستاده، این افراد به جرم اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل در محلی مشخص تحت نظارت هستند.

برادر چن اظهار کرد، همچنان منتظر تایید بازداشت او از سوی پلیس چائویانگ است و کای و تانگ نیز تقریبا در همان زمانی ناپدید شده اند که چن ناپدید شده است و با توجه به فعالیت آنان در پروژه ای مشترک، گمان می رود که ناپدید شدن آنان مرتبط با این پروژه باشد.

اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل جرمی است که معمولا از سوی مقامات چینی علیه فعالان و مخالفان عنوان می گردد و می تواند تا پنج سال زندان در پی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 174

به "ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید