نخستین تصویر محسن تنابنده در قهرمان

به گزارش مجله حیات، همزمان با انتشار نقدی تازه بر فیلم قهرمان ساخته تازه فرهادی، از نخستین تصویر محسن تنابنده در این فیلم سینمایی هم رونمایی شد.

نخستین تصویر محسن تنابنده در قهرمان

به گزارش خبرنگاران، منتقد وب سایت ای وی کلاب پس از تماشای فیلم قهرمان در فستیوال فیلم تورنتو، نوشت: هر جشنواره ای یا باید با فیلمی از اصغر فرهادی آغاز گردد یا با فیلمی از او تمام گردد؛ در حالت اول، حواس و چشایی تان در آغاز فستیوال تنظیم می گردد و در صورت دوم بعضی از طعم های بد را، می شوید و از بین می برد.

نویسنده و کارگردان ایرانی، داستان های اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی را که به شکل سرگیجه آوری پیچیده هستند، طوری می سازد که باعث جنب و جوش فکر شما می گردد تا پا به پا با مخمصه هایی که شخصیت ها درگیر آن هستند حرکت کنید.

حالا فرهادی دوباره با یک موفقیت دیگر به تورنتو بازگشته: قهرمان؛ فیلمی که واقعا به نام خاتمه قدرتمند فستیوال 2021 تورنتو باید دیده گردد. اینکه بعضی چیزها هیچ وقت تغییر نمی کنند، خوب است؛ مثل همین که فرهادی هنوز هم به همان قدرت، فیلم هایی فوق العاده ای برای فیلم دوستان می سازد.

همان طور که اغلب فیلم های فرهادی اینطور هستند، قهرمان هم به شکلی غیرقابل پیش بینی آغاز می گردد و در ادامه، شوکه کننده پیش می رود.

فرهادی، یک داستان گوی متخصص است و به همین دلیل درک می کند که قدیس ها بیشتر از افراد خطاکار تلاش می کنند تا قوانین اخلاقی را با منافع شخصی سازگار کنند. او همچنین می داند که تراژدی ها (تراژدی داستانی) زمانی که قهرمان داستان نه فقط با دست سرنوشت، بلکه با نقایص و اشتباهات خود شکست می خورد، ضربه زننده تر هستند. اتفاقی که در قهرمان رخ می دهد، زیرا مجموعه ای از دروغ های مصلحتی کوچک که رحیم می گوید نهایتا به سمت خودش برمی گردد.

فرهادی یک منتقد باهوش فرهنگی است. او چه این موضوع را واضح بیان کرده باشد چه نه، قهرمان نقدی بر بی رحمی جهان مدرن در مواجهه با بدهکاران است و همین طور نقد یک وسواس عمومی درباره آبرو و شرف در کنار نتایج معکوس و نقاط تاریک شبکه های اجتماعی . با این همه، یک تماشاگر می تواند حتی به این موضوعات اجتماعی در فیلم دقت نکند اما کماکان از روش او در طرح فوق العاده داستان مبهوت گردد؛ روشی که فرهادی مسائل، نیت شخصیت ها و متغیرها را مطرح می کند و آن ها را تبدیل به موجی می کند که همه آدم های اطراف رحیم را در خود می کشد. تا جایی که من به خاطر دارم، هیچ فیلمساز دیگری، چنین علاقه پایدار و در عین حال چنین توان عالی ای در به تصویر کشیدن پیامدهای دروغ برای کسی که آن را گفته (فارغ از دلیلش) نداشته است.

امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی در کنار جمعی از بازیگران بومی در شهر شیراز مقابل دوربین این فیلم رفته اند که در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم کن رونمایی شد و در نهایت جایزه بزرگ هیات داوران را از این رویداد سینمایی دریافت کرد.

قهرمان از تاریخ 7 ژانویه 2022 (17 دی ماه) از سوی کمپانی آمازون در سینماهای آمریکا و از 21 ژانویه از سوی سامانه نمایش آنلاین آمازون پرایم اکران می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 976

به "نخستین تصویر محسن تنابنده در قهرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین تصویر محسن تنابنده در قهرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید