پیشنهاد میراث تهران برای ایجاد موزه آتش نشانی

به گزارش مجله حیات، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان تهران آمادگی دارد تا حمایت های فنی و اداری را از تاسیس موزه آتش نشانی انجام دهد.

پیشنهاد میراث تهران برای ایجاد موزه آتش نشانی

به گزارش مجله حیات، رجبعلی خسروآبادی پیشنهاد داد: لباس ها و تجهیزات آتش نشانان ایثارگر، لوگوی فلزی ساختمان که تاریخ ساخت آن را نشان می داد و از قضا سالم از زیر آوار درآمد و حتی گاوصندوق های سوخته و بخشی از شبکه فلزی پنجره های این ساختمان 54 ساله می تواند در محلی با عنوان موزه آتش نشانی نگهداری شوند.

او با بیان این که ایجاد این موزه باعث می گردد تا رشادت های آتش نشانان فداکار ما هیچ وقت فراموش نشوند، اعلام کرد: میراث فرهنگی تهران آمادگی دارد تا حمایت فنی و اداری را از تاسیس چنین موزه ای داشته باشد. همچنین میراث فرهنگی استان تهران با ارسال نامه ای به شماره 10614/126/952 به معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، آمادگی خود را برای حمایت فنی و اداری از تاسیس موزه آتش نشانی اعلام نموده است.

وی ادامه داد: مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای آتش نشان با حضور گسترده شهروندان و مسئولان هرچه با شکوه انجام شد، اما آنچه از حادثه پلاسکو در حافظه پایتخت ماندگار شد فرهنگ و روحیه ایثار و شهامت بود، روحیه ای که وجودش در جامعه حس آرامش و امنیت را به شهروندان خواهد داد و نشان می دهد افرادی هستند تا جان خود را فدای آسایش و امنیت آنها نمایند.

خسروآبادی اضافه کرد: از امروز وظیفه همه نهادهای فرهنگی شهر از جمله اداره کل میراث فرهنگی استان تهران است تا بر اساس رسالت ذاتی خود از میراث معنوی صیانت نمایند که خاطره جمعی مردم کشور از حادثه پلاسکو را تا ابد زنده نگه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرد: هویت، روح شهری است که جامعه بدون آن حیات نخواهد داشت و فداکاری آتش نشانان در حادثه پلاسکو بخشی از هویت تهران بود که حفظ آن برای تاریخ پایتخت لازم و لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 5

به "پیشنهاد میراث تهران برای ایجاد موزه آتش نشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد میراث تهران برای ایجاد موزه آتش نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید