تور اروپا: پیش بینی افزایش شدید مبتلایان و مرگ های کرونایی در اروپا

به گزارش مجله حیات، مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ها با اعلام اینکه هنوز نقطه اوج موج دلتا در اروپا نرسیده از افزایش چشمگیر مبتلایان، مرگ ها و بستری های کرونایی در هفته های آینده در این منطقه اطلاع داد.

تور اروپا: پیش بینی افزایش شدید مبتلایان و مرگ های کرونایی در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، شرایط کرونایی در اروپا در سایه شیوع نوع جهش یافته موسوم به اومیکرون مرتبا رو به وخامت است.

نقطه اوج دلتا کرونا در اروپا هنوز در راه است

بالاترین مرجع بیماری در اروپا یعنی مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ها (ECDC) روز آدینه در گزارشی اظهار داشت که نقطه اوج شیوع دلتا کرونا در اروپا هنوز به دست نیامده و در 2 هفته آینده تعداد مبتلایان و مرگ و میرها و بعلاوه تحویل بیماران مبتلا به بیمارستان ها همچنان افزایش می یابد.

آندرئا آمون، رئیس این نهاد بهداشتی در اروپا قرنطینه را یک راه چاره دراز مدت برای مهار این بحران ندانسته و درباره شرایط اتریش در هفته دوم قرنطینه برای مهار این بحران ابراز نگرانی عمیق کرد.

آمون بعلاوه در مصاحبه ای با کوریر درباره افزایش احتمالی مجدد مبتلایان بعد از جشن های کریسمس هشدار داده و در بخشی از این مصاحبه علت نگران نماینده بودن جهش اومیکرون را این واقعیت دانست که از بین همه انواع جهش یافته بیشترین تغییرات ژنتیکی را داشته است.

هشدار مرکل درباره شرایط کرونایی آلمان

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم همبستگی در مبارزه با توسعه ویروس کرونا را درخواست نموده و مجددا از همگان خواست واکسن بزنند.

صدر اعظم آلمان در آخرین پیغام ویدئویی هفتگی خود (امروز شنبه) اظهار داشت: ما در میانه موج چهارم همه گیری کرونا در شرایط بسیار جدی هستیم و شرایط در بعضی منطقه ها کشور دراماتیک است. وی یک بار دیگر از شهفرایندان خواست این ویروس مخرب را جدی بگیرند.

مرکل در این پیغام ویدئویی بعلاوه به بخش های مملو از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه و بیماران سخت حالی که باید منتقل شوند و تعداد بسیار زیادی از مبتلایان که می میرند اشاره نموده و واکسیناسیون را کلید حل این مشکل دانست.

درخواست شهفرایندان آلمانی برای اعمال قرنطینه سراسری

با توجه به شمار بالای مبتلایان نو به کرونا بیشتر شهفرایندان آلمانی قرنطینه سراسری را در ماه جاری ضروری می دانند.

بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه یوگو که به سفارش روزنامه دی ولت اجرا شده است 53 درصد شهفرایندان آلمانی خواهان اعمال چنین محدودیت هایی برای مهار این بحران هستند و 38 درصد هم آن را رد می نمایند. 8 درصد هم گفته اند نظری در این باره ندارند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که 58 درصد شهفرایندان اعتقاد دارند که آلمان در سال آینده هم پاندمی کرونا را تحت کنترل در نخواهد آورد و تنها 28 درصد به دستیابی به این موفقیت خوش بین بودند.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز شاخص مبتلایان هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر را 442.7 ثبت کرد.

بر اساس آمارهای ارائه شده در 24 ساعت گذشته هم 65510 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند. 378 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

کارل لایترباخ، از کارشناسان بهداشت حزب سوسیال دموکرات که به عنوان وزیر بهداشت در دولت آینده آلمان مطرح است هم درباره خطر ویروس جهش یافته اومیکرون حتی برای واکسینه شده ها هشدار داده است.

افزایش چشمگیر موارد آلودگی به اومیکرون در انگلیس

آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) روز آدینه اظهار داشت که تعداد افراد آلوده به ویروس جهش یافته اومیکرون در این کشور بیش از دو برابر شده است. در بزرگترین بخش بریتانیا 75 مورد آلودگی به این ویروس شناسایی شده است. به این ترتیب در انگلیس تا به حال حدود 104 مورد ابتلا به این ویروس شناسایی شده است. علاوه بر این 29 مورد آلودگی به اومیکرون در اسکاتلند و یک مورد هم در ولز شناسایی شده است.

رئیس آژانس امنیت بهداشت انگلیس بعلاوه از پیدایش مواردی از آلودگی به این ویروس بدون ارتباط با سفرهای خارجی اشاره نموده است. وی از شهفرایندان خواست اقدامات احتیاطی را در پیش گرفته و واکسن بزنند.

بیش از نیمی از موارد آلودگی به اومیکرون در انگلیس در بین افراد کاملا واکسینه شده دیده شده است.

تشدید قواعد کرونایی در بلژیک

بلژیک هم تشدید قواعد کرونایی برای مهار این بحران را اعلام نموده است.

نخست وزیر بلژیک اعلام نموده که از هفته آینده قوانین سختگیرانه تری برای برگزاری رویدادها در فضای بسته اعمال می گردد، مدارس باید زودتر و در بعضی موارد طولانی تر به تعطیلات زمستانی بفرایند و توصیه می گردد که جلسات خصوصی تا حد امکان محدود گردد. بعلاوه برگزاری رویدادها با بیش از200 نفردر سالن ها ممنوع است.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت ایرلند

مردم ایرلند هم باید به علت افزایش موارد ابتلا به کرونا و مبارزه با شیوع ویروس جهش یافته اومیکرون دوباره خود را برای قواعد شدیدتر آماده نمایند.

نخست وزیر ایرلند روز آدینه در دوبلین اظهار داشت که باشگاه ها باید دوباره به مدت یک ماه از 7 دسامبر تعطیل شوند، سالن ها و سینماها هم باید تنها با نیمی از ظرفیت خود کار نمایند. نخست وزیر ایرلند خطر وارد شدن به کریسمس بدون اقدامات سختگیرانه را بسیار بالا ارزیابی کرد.

شاخص ابتلا به کرونا در عرض یک هفته و به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 1317 نفر رسیده است. بعلاوه شمار مرگ های کرونایی در این کشور با حدود 5 میلیون سکنه هم به شدت افزایش پیدا نموده است.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا

در ایتالیا هم شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر به سرعت در حال افزایش است. وزارت بهداشت ایتالیا از رسیدن این شاخص به رقم 155 اطلاع داد. هفته پیش این رقم 125 بود.

روز آدینه نهادهای بهداشتی در ایتالیا از بیش از 17 هزار ابتلای نو به کرونا در عرض 24 ساعت و 75 مرگ کرونایی اطلاع دادند. حدود 87.6 درصد ساکنان بالای 12 سال در ایتالیا حداقل یک بار علیه کرونا واکسینه شده اند.

تشدید سرعت واکسیناسیون مرحله سوم در یونان

با توجه به افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در یونان دولت این کشور فرایند واکسیناسیون با واکسن تقویت نماینده را تشدید می نماید. بر اساس تصمیمات نوا اتخاذ شده همه افراد بالای 18 سال می توانند بلافاصله سه ماه بعد از دوز دوم واکسیناسیون واکسن تقویتی را دریافت نمایند. تا کنون زمان انتظار 6 ماهه برای تزریق دوز سوم کرونا در این کشور لازم بود.

تشدید قواعد کرونایی در سوئیس

سوئیس هم با توجه به افزایش چشمگیر بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و ورود سویه اومیکرون اقدامات برای مبارزه با پاندمی را تشدید می نماید. از روز دوشنبه همه شرکت در همه رویدادهای عمومی و کلیه فعالیت های ورزشی و فرهنگی در این کشور به یک گواهی واکسن احتیاج دارد.

در نروژ هم بیش از نیمی از حدود 120 شرکت نماینده در یک جشن کریسمس که همه آن ها واکسینه شده بودند به کرونا آلوده شدند. نهادهای بهداشتی در اسلو روز آدینه اظهار داشتند که بسیاری از این افراد با ویروس اومیکرون آلوده شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1091

به "تور اروپا: پیش بینی افزایش شدید مبتلایان و مرگ های کرونایی در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: پیش بینی افزایش شدید مبتلایان و مرگ های کرونایی در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید