کرونا در اروپا، از شیوع گسترده ویروس انگلیسی تا تداوم مرگ های روزانه بالا

به گزارش مجله حیات، جدیدترین خبرهای کرونایی در اروپا حاکی از آن است که ویروس انگلیسی با سرعت بالا در بسیاری از مناطق اروپا گسترش می یابد و این اتحادیه همچنان با مرگ های روزانه بالا روبرو است.

کرونا در اروپا، از شیوع گسترده ویروس انگلیسی تا تداوم مرگ های روزانه بالا

با ما سفر کنید و با تورهای ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیوع کرونا با همه عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

689 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

جدیدترین خبرها از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 10485 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 689 مرگ دیگر در اثر ابتلا به این بیماری در این مدت اطلاع داد.

تمدید قرنطینه سراسری در دستور کار دولت آلمان

در آستانه ملاقات دولت آلمان و مقامات ایالتی در این کشور برای تصمیم گیری درباره تداوم و یا کاهش محدودیت ها در آلمان خبرها از تصمیمات دولت برای تمدید قرنطینه سراسری حکایت دارد.

به گفته مقامات بهداشتی آلمان تا به حال 3 نوع از ویروس های جهش یافته کرونا به آلمان رسیده است.

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان تاکید نمود که این ویروس ها هنوز بر اوضاع مسلط نشده اند؛ اما به دلیل تعداد بالای مبتلایان و مرگ های کرونایی هیچ دلیلی برای کاهش هشدارها وجود ندارد بلکه عکس این مسئله صدق می نماید.

این مقام بهداشتی در آلمان تاکید نمود که به طور کلی این ویروس خطرناک تر شده است، ویروس جهش یافته انگلیسی هم نه تنها خطرناک تر است، بلکه منجر به دوره های شدیدتر این بیماری می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی تاکید نمود: این ویروس هنوز خسته نشده بلکه همچنان افزایش می یابد. وی پیش بینی کرد که جهش های بیشتری از این ویروس شکل گیرد.

ویلر با تاکید بر اینکه شرایط هنوز تحت کنترل در نیامده است از شهروندان رعایت فاصله گذاری و قواعد کرونایی را درخواست کرد.

وی همچنین به اوضاع وخیم کرونایی در پرتغال اشاره نمود که حدود 60 درصد مبتلایان جدید آن به ویروس انگلیسی آلوده می شوند و همچنین دانمارک که 30 درصد مبتلایان با این ویروس جهش یافته مبتلا شده اند.

ویلر باز شدن مدارس و مهد کودک ها در آلمان را تنها با طرح های حمایتی آشکار امکان پذیر دانست.

شیوع ویروس انگلیسی در 13 ایالت آلمان

بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی در آلمان ویروس جهش یافته انگلیسی در 13 ایالت از 16 ایالت آلمان دیده شده و در مجموع حدود 6 درصد کل مبتلایان در این کشور به این ویروس آلوده می شوند.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم اعلام نموده که کشورش در راستا خروج از بحران کرونا واقع شده است. وی تاکید نمود که ما مصمم و البته محتاط به این راستا ادامه می دهیم.

مرکل : در دوران سخت بحران کرونا قرار داریم

صدر اعظم آلمان هم اخیرا در مصاحبه ای با آ ار دی آلمان درباره امیدواری های غلط هشدار داده و با اشاره به اینکه نور کمی در انتها تونل دیده می گردد گفت: در دوران سخت و سخت بحران کرونا قرار داریم.

افزایش نارضایتی شهروندان آلمانی از مدیریت بحرن کرونای دولت

نتایج جدیدترین نظر سنجی هم شان می دهد که میزان نارضایتی از مدیریت بحران دولت آلمان در دوران کرونا افزایش پیدا نموده است.

در نظر سنجی جدیدی که انستیتو یوگو به سفارش خبرگزاری آلمان انجام داده است تنها 50 درصد شهروندان آلمانی مدیریت بحران دولت را بیشتر مثبت ارزیابی کردند. در ماه اکتبر تعداد این افراد 57 درصد بود و در موج اول کرونا در ماه آوریل 67 درصد شهروندان این دیدگاه را داشتتند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این نظر سنجی در حال حاضر 19 درصد شهروندان بسیار ناراضی و 26 درصد بیشتر ناراضی از سیاست های دولت در حل این بحران هستند و 5 درصد هم هیچ اطلاعی در این باره ندارند.

مرگ 3 نفر در کلن آلمان بعد از واکسیناسیون

دادستانی عمومی کلن آلمان هم مرگ بعضی افراد بعد از واکسیناسیون کرونا را در دست آنالیز قرار می دهد. کالبدشکافی جسد این افراد برای یافتن علت مرگ در دستور کار قرار گرفته است.

در شهر کلن آلمان سه مورد مرگ بعد از واکسیناسیون علیه کرونا اعلام شده است. تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

انگلیس از مسافران دو بار تست کرونا می گیرد

انگلیس میخواهد از همه مسافرانی که قصد ورود به این کشور دارند دو بار تست ویروس کرونا بگیرد

دولت بریتانیا پیش از این اعلام نموده بود از 15 فوریه تدابیر قرنطینه ای سختگیرانه ای را برای مسافرانی که قصد ورود به این کشور دارند، اعمال و اجرا خواهد نمود.

به نوشته تلگراف تست ویروس کرونا اکنون شامل مسافران همه کشورها خواهد شد. مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا قرار است طی روزهای آینده تدابیر جدید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را اعلام کند.

تداوم مرگ های کرونایی روزانه بالا در اروپا

در انگلیس در 24 ساعت اخیر 1014 نفر دیگرر در اثر ابتلا به کرونا جان داده و 19114 نفر هم به ۀت نبتلا شده اند.

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 584 نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان داده اند.

در فرانسه هم در 24 ساعت 413 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان داده اند.

محدودیت سنی برای واکسن آسترازنکا در اسپانیا

اسپانیا هم واکسن آسترازنکا را برای افراد در سنین بین 18 و 55 سال تایید نموده است. در آلمان هم استفاده از این واکسن برای سنین بین 18 تا 64 سال توصیه شده است. این در حالی است که در انگلیس هیچ محدودیت سنی برای استفاده از این واکسن وجود ندارد.

شیوع گسترده ویروس انگلیسی در اسلواکی

نهادهای بهداشتی در اسلواکی هم درباره شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در این کشور هشدار داده اند. نخست وزیر محافظه کار این کشور روز آدینه در صفحه فیس بوک خود اظهار داشت که حدود 71 درصد از گزارشات مربوط به تست های مثبت کرونا با ویروس جهش یافته انگلیسی مرتبط است. بعضی مناطق حتی از میزان بالاتر آلودگی به این ویروس گزارش داده اند.

نخست وزیر این کشور اعلام نموده به نظر می رسد میزان شیوع این ویروس در اسلواکی بیشتر از بقیه این اتحادیه و حتی بالاتر از انگلیس است.

یونان واکسن آسترازنکا را برای افراد بالای 65 سال توصیه نمی نماید

در یونان هم واکسن انگلیسی-سوئدی آسترازنکا برای افراد بالای 65 سال تایید نشده است. این خبر را روز گذشته یک مقام بهداشتی در یونان اظهار داشت. اولین دور واکسیناسیون سراسری از این شرکت داروسازی از روز 12 فوریه در یونان شروع می گردد.

اسپانیا هم از اولین مورد آلودگی به ویروس جهش یافته برزیلی اطلاع داده است. بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی این کشور فرد آلوده در 29 ژانویه با هواپیما از برزیل به مادرید آمده بود.

تمدید شرایط اضطراری در لتونی

لتونی هم شرایط اضطراری برای مهار کرونا را تمدید نموده و محدودیت های سفر را تشدید می نماید. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده شرایط اضطراری در این کشور برای دو ماه دیگر و تا 6 آوریل تمدید شده است. نخست وزیر این کشور دلیل این تصمیم خود را جدی بودن شرایط کرونا در کشور و شرایط همچنان بحرانی بیمارستان ها اعلام نموده است.

حمایت مرکل و ماکرون از کمیسیون اروپایی در برابر انتقادها از سیاست واکسیناسیون

با وجود تنگناهای شکل گرفته در تهیه واکسن کرونا در اروپا اما آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون بر پیشبرد راه اروپایی در این راستا تاکید نمودند.

مرکل تصمیمات بنیادین کمیسیون اروپایی در این راستا را با وجود انتقادها درست ارزیابی کرد.

ماکرون هم اظهار داشت که ما در نبرد هستیم و باید مبارزه کنیم. وی کاملا از رویکرد اروپا در تهیه واکسن کرونا حمایت کرد.

رئیس جمهو فرانسه و نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم گسترش ویروس کرونا در مرزها را یکی از بزرگترین مسائل در مبارزه با بحران کرونا در اروپا اظهار داشتند.

مارکوس زودر ، نخست وزیر بایرن و رئیس جمهور فرانسه روز گذشته در یک ویدئو کنفرانس به این مسئله پرداختند.

آلمان هم برای اینکه بتواند در آینده بر فراوری و توسعه واکسن ها نظارت بهتری داشته باشد و هماهنگی بهتری را انجام دهد مرکزی را برای این منظور راه اندازی می نماید.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم در مقاله ای در یک روزنامه آلمانی همه اتهامات درباره انعقاد دیر قرارداد با شرکت های داروسازی که منجر به تاخیرهای کنونی برای تحویل واکسن به اروپا شده است را رد کرد.

همکاری های تنگاتنگ تر فرانسه و انگلیس در مقابله با کرونا

نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور فرانسه هم بر این عقیده اند که در تقسیم واکسن کوشش مشترک بین دولت ها باید وجود داشته باشد. یک سخنگوی دولت انگلیس اظهار داشت که این دو مقام اروپایی در یک گفتگوی تلفنی دراین باره با هم توافق کردند.

جدیدتین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3911573 نفر به کرونا مبتلا شده و 111264 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا حال 3296747 نفر به کرونا مبتلا شده و 78603 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2971914 نفر به کرونا مبتلا شده و 61386 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2611659 نفر به کرونا مبتلا شده و 90618 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2276371 نفر به کرونا مبتلا شده و 61661 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 651

به "کرونا در اروپا، از شیوع گسترده ویروس انگلیسی تا تداوم مرگ های روزانه بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شیوع گسترده ویروس انگلیسی تا تداوم مرگ های روزانه بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید