کاشت و نگهداری بیش از 550 گل و گیاه در حرم مطهر حضرت معصومه

به گزارش مجله حیات، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کاشت و نگهداری بیش از 550 گل و گیاه در حرم مطهر حضرت معصومه صورت می پذیرد.

کاشت و نگهداری بیش از 550 گل و گیاه در حرم مطهر حضرت معصومه

سعید اسدی، رئیس اداره خدمات اماکن حرم مطهر حضرت معصومه (س) عنوان نمود: ایجاد فضای دلنشین و آرامش بخش در حرم مطهر از جمله دغدغه های ما است از این رو انواع بوته گل، درخت های مثمر و غیرمثمر، فضای سبز و گلدان های گل و گیاه زینت بخش اماکن و صحن های حرم مطهر حضرت معصومه (س) است.

وی با اشاره به کاشت انواع درخت گل در حرم مطهر گفت: در مجموع 40 بوته گل از انواع محمدی، یاس، اقاقیا، شیشه شور، خرزهره و ارغوان در داخل فضای سبز حرم مطهر حضرت معصومه (س) کاشته شده است.

وی با بیان اینکه 10 قطعه چمن در فضای صحن جواد الائمه (ع) وجود دارد، اضافه نمود: در داخل حرم مطهر حضرت معصومه (س) 110 اصله درخت کاشته شده که از این تعداد 70 اصله درخت مثمر از انواع انار، زیتون تلخ، زیتون شیرین، انجیر، توت، انگور، سنجد، زردآلو، شلیل و سیب و 40 اصله درخت غیر مثمر از انواع نارون، کاج و سرو است.

اسدی با بیان اینکه در داخل صحن ها، رواق ها و دفاتر حرم مطهر نیز به منظور ایجاد فضایی شاداب و با طراوت از گلدان ها استفاده شده، گفت: در صحن پیامبر اعظم (ص) 30 گلدان، صحن امام رضا (ع) 50 گلدان، صحن امام هادی (ع) 50 گلدان، صحن جواد الائمه (ع) 261 گلدان و صحن صاحب الزمان (عج) 20 گلدان وجود دارد که در مجموع بیش از 400 عدد گلدان را شامل می شود.

وی با اشاره به گل آرایی ضریح مطهر اظهار کرد: گل آرایی ضریح با گل های مصنوعی اجرا شده که از 4 دسته گل برای این منظور استفاده می شود و هر یک ماه یکبار با گل های نو تعویض می شود و در ایام مناسبتی نیز در صورت وجود بانی از گل های طبیعی استفاده می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1268

به "کاشت و نگهداری بیش از 550 گل و گیاه در حرم مطهر حضرت معصومه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت و نگهداری بیش از 550 گل و گیاه در حرم مطهر حضرت معصومه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید