4 مستند ایرانی در جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار

به گزارش مجله حیات، جشنواره بین المللی فیلم مستند بیگ اسکای آمریکا از رویداد های سینمایی مورد تأیید آکادمی اسکار است و فیلم های برنده واجد شرایط رقابت در بخش های مستند اسکار سال آینده میلادی خواهند بود.

4 مستند ایرانی در جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار

مستند برف می نامد

نوزدهمین جشنواره بین المللی بیگ اسکای به عنوان یکی از رویداد های مهم و سالانه سینمای مستند در جهان، چهار اثر ایرانی را در برنامه سال 2021 خود قرار داد.

در این رویداد سینمایی که از تاریخ 19 تا 28 فوریه (اول تا دهم اسفند) به صورت آنلاین برگزار می شود، سینمای ایران با چهار مستند برف می نامد ساخته مرجان خسروی، فرزندان خونیار به کارگردانی آرمان قلی پور دشتکی، یک اسب خون بیشتری از انسان دارد ساخته ابوالفضل طالونی و نان مقدس از رحیم دبیحی حضور دارد.

جشنواره بین المللی فیلم مستند بیگ اسکای آمریکا از رویداد های سینمایی مورد تأیید آکادمی اسکار است و فیلم های برنده واجد شرایط رقابت در بخش های مستند اسکار سال آینده میلادی خواهند بود.

این رویداد سینمایی امسال میزبان نمایش 27 مستند بلند و 50 مستند کوتاه است که شامل 27 نمایش نخست جهانی نیز می شود. آثار نوزدهمین جشنواره فیلم بیگ اسکای از میان هزارو 800 فیلم ارسالی از 86 کشور جهان انتخاب شده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 635

به "4 مستند ایرانی در جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مستند ایرانی در جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید