تور برزیل ارزان: آبشارهای ایگواسو برزیل

به گزارش مجله حیات، کشور برزیل با قرار گرفتن در منطقه ای حاره ای، شاهد بارش های فراوانی است که همین امر شرایط مساعدی را برای به وجود آمدن یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی، یعنی آبشارها، در این کشور به وجود آورده است. آبشارهای ایگواسو که در مرز این کشور با کشور آرژانتین قرار گرفته، آبشاری به شکل نعل اسب بوده و در واقع مجموعه ای از 257 آبشار است که در منار هم قرار گرفته اند. وقتی کابزا دو داکا، توریست و توریست اسپانیایی، در سال 1549 این آبشارها را کشف کرد، تصورش را هم نمی کرد که یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا را کشف نموده است. این آبشار بزرگ در نزدیکی شهر فوز دو ایگواسو (به معنی دهانه رود ایگواسو) قرار گرفته است و در طول سال پذیرای توریستان بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

تور برزیل ارزان: آبشارهای ایگواسو برزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

ایگواسو بارها به وسیله نهادهای مختلف به عنوان یکی از مجذوب نماینده ترین مقاصد گردشگری انتخاب شده است. شبکه سی ان ان ایگواسو را یکی از 14 مقصد برای گذراندن تعطیلاتی عاشقانه معرفی نموده است. ایگواسو بعد از شهر ریو دو ژانیرو، دومین شهر محبوب ترین شهر بین گردشگران ارزیابی شده و تنوع فرهنگی و قومیتی در این شهر، باعث شده تا بسیاری از گردشگران در این شهر احساس راحتی نمایند. طبق آخرین آمارها مردم ایگواسو نزدیک به 80 ملیت مختلف از جمله آرژانتینی، چینی، پرتغالی و ایتالیای دارند. این شهر نام خود را از یکی از قبایل گوارانی گرفته و معنی آن، آب بزرگ می باشد. این منطقه بین آرژانتین و برزیل مشترک بود، تا اینکه پس از درگیری خونین با پاراگوئه، به قلمرو برزیل ملحق شد و در دهه 80 میلادی، ساخت پل دوستی و پس از آن، سد ایتاپو، باعث شد تا این شهر رونق بسیاری بگیرد.

آبشار ایگواسو از رودی به همین نام سرچشمه می گیرد. آبشار ایگواسو رود را به قسمت تقسیم می نماید. در حال حاضر بخشی از آبشار درون مرز آرژانتین و بخشی از آن در خاک برزیل قرار گرفته است. این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری برزیل به شمار رفته و قسمتی از آب آن، درون گلوگاهی می ریزد که به گلوگاه شیطان معروف است. شدت جریان آب این آبشار به حدی است که در هر سال تقریبا سه میلی متر از دهانه آن دچار فرسایش می گردد. آب آبشار درون دره ای بزرگ جمع شده و سپس به رودخانه پرانا می ریزد و پس از آن سد ایتایپو را در مقابل خود می بیند. این آبشار از نظر شدت جریان آب، پس از آبشار نیاگارا، رتبه دوم را دارد.

برای بازدید از این آبشار که از جمله جاذبه های توریستی برزیل می باشد، می توانید از اتوبوس های دو طبقه ای استفاده کنید که می توانند تا 72 نفر را در خود جای دهند. طبقه دوم اتوبوس فاقد سقف بوده و دیدی 360 درجه به شما می دهد. این اتوبوس جهت خود را از ورودی پارک ملی ایگواسو شروع و شما را به سمت آبشار می برد. نمای آبشار آبشار ایگواسو در برزیل از طبقه دوم اتوبوس بسیار زیباست و در اولین نگاه، شما را مبهوت خودش می نماید. در راه شما حیوانات مختلفی را می بینید که کاملا بدون توجه به شما، به زندگی عادی خود مشغول هستند. پس از پیاده شدن از اتوبوس، می توانید از پیاده روی زیبایی که ساخته شده استفاده کنید تا به گلوگاه شیطان برسید. در پایین آبشار، قایق های تندرویی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به زیر آبشارها بروید و یکی از متفاوت ترین تجربه های خود را رقم بزنید.

پراک پرندگان که در نزدیکی آبشار واقع شده است نیز با داشاتن گونه های متنوع و خاص، بسیار مورد استقبال گردشگران بوده است. گونه های مختلف طوطی با پرهای زیبا و رنگارنگ، با پرواز خود در میان شاخه های درختان، چشم انداز های شگفت انیگزی را خلق می نمایند. فرودگاه شهر فوز دو ایگواسو یکی فرودگاه بین المللی است و شما می توانید به طور مستقیم به این شهر سفر کنید. از آنجا به راحتی ومی توانید یک تاکسی به مقصد پارک ملی ایگواسو پیدا کنید. تابستان های این شهر گرم و مرطوب و زمستان های آن سرد و خشک است. بنابراین بهتر است در فصول بهار و یا پاییز که هوا کمی معتدل تر است، از آن تماشا کنید.

آبشارهای برزیل بسیار تماشای هستند و برزیل را به یکی از زیباترین کشورهای آمریکای جنوبی تبدیل نموده اند. اگر قصد دارید شبی را در این منطقه زیبا سپری کنید و از زیبایی های آن استفاده کنید، می توانید در هتل کاتاراتاس اقامت کنید. البته این هتل که تنها هتل در این منطقه می باشد، در بیشتر اوقات سال اتاق خالی ندارد و باید از قبل رزرو داشته باشید. موقعیت هتل بسیار مناسب بوده و نمای زیبایی به سمت آبشار دارد. اما اگر به عکاسی علاقه دارید، برترین زمان برای بازدید از آبشار برای شما هنگام صبح است. در این هنگام خورشید از پشت می تابد و موقعیت های خوبی را برای عکاسی فراهم می نماید.

در ادامه دیگر عکس های آبشار ایگواسو را مشاهده می کنید

منبع: ای نشات
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1100

به "تور برزیل ارزان: آبشارهای ایگواسو برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل ارزان: آبشارهای ایگواسو برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید