اغلب هواداران ترامپ به حزب او می پیوندند

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، نظرسنجی که به طور مشترک از سوی دانشگاه سافولک و روزنامه یو اس ای تودی انجام گرفت، حاکی از آن است که بیش از 45 درصد از آمریکایی هایی که در انتخابات 2020 به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا رای دادند؛ چنانچه وی دنبال تشکیل حزب جدیدی باشد؛ به او ملحق خواهند شد.

اغلب هواداران ترامپ به حزب او می پیوندند

طبق این نظرسنجی که در میان هزار نفر از هواداران ترامپ انجام شد؛ 46 درصد برای ملحق شدن به حزب جدید او تمایل نشان دادند حال آنکه 27 درصد ترجیح دادند که در صورت انجام چنین اقدامی از سوی ترامپ، همچنان عضوی از حزب جمهوریخواه باقی بمانند. در این میان، عده ای هم هستند که هنوز تصمیم قطعی خود را اتخاذ ننموده اند.

نیمی از هواداران ترامپ هم می گویند که حزب جمهوریخواه باید وفاداری بیشتری در قبال ترامپ نشان دهد حال آنکه 54 درصد از آنها مدعی شدند که به ترامپ اعتماد بیشتری دارند تا حزب جمهوریخواه.

این در حالی است که طبق نظرسنجی ان بی سی نیوز، فقط 14 درصد از جمهوریخواهان خواهان محکوم شدن ترامپ به اتهام تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره بودند.

قرار است ترامپ هفته آینده برای نخستین بار پس از واگذاری قدرت به جو بایدن دموکرات، درباره آینده حزب جمهوریخواه و جنبش محافظه کاران سخنرانی کند.

همزمان، وی بسیاری از چهره های سرشناس حزب جمهوریخواه را به بی کفایتی متهم نموده و انتظار می رود که این اظهارات به دو دستگی در این حزب بیش از پیش دامن بزند.

در حالیکه حزب جمهوریخواه در دادگاه استیضاح از ترامپ حمایت کرد؛ هنوز برای ادامه حمایت از او در انتخابات ریاست جمهوری 2024 تصمیم گیری ننموده است. این در حالی است که لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوریخواه هشدار داده که عدم حمایت از ترامپ می تواند به تداوم ضعف جمهوریخواهان در کنگره منجر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 719

به "اغلب هواداران ترامپ به حزب او می پیوندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب هواداران ترامپ به حزب او می پیوندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید