ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد

به گزارش مجله حیات، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد و در راستای زمینه سازی برای اعمال فشار بیشتر از سوی آمریکا بر دولت مادورو و ایجاد اخلال و دخالت در روابط تجاری ایران و ونزوئلا خواند.

ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد

به گزارش خبرنگاران از فارس، سید عباس موسوی امروز (جمعه) با رد ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا، اظهارات بیان شده را بی اساس و در جهت زمینه سازی برای اعمال فشار بیشتر از سوی آمریکا بر دولت ونزوئلا و ایجاد اخلال و دخالت در روابط تجاری بین 2 کشور ایران و ونزوئلا ارزیابی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: دولت آمریکا که در اجرای سیاست های خود در ونزوئلا از جمله تحریم اقتصادی، تهدید نظامی و اخیرا تشکیل شورای انتقالی، به دلیل مقاومت دولت و مردم آن کشور با شکست روبرو شده با ایراد اینگونه اتهامات سعی دارد در برنامه دولت ونزوئلا برای بازسازی پالایشگاه های آن کشور و تولید فرآورده های نفتی از جمله بنزین که هم اکنون به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا با کمبود روبروست، مانع تراشی کند.

گفتنی است، الیوت آبرامز مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا، روز پنجشنبه مدعی شد که ایران از جمله در هفته جاری مشغول اعزام هواپیماهای بیشتر و بیشتری به این کشور بوده است.

وی گفت: حدس ما این است که آنها برای این خدمات طلا دریافت می کنند. هواپیماهایی که از ایران وارد می شوند و تجهیزاتی برای صنعت نفت (ونزوئلا) می آورند، در ازای این تجهیزات طلا برمی گردانند.

از سوی دیگر، شبکه خبری بلومبرگ مدعی شد: دولت ونزوئلا این ماه 9 تن طلا - معادل حدودا 500 میلیون دلار - را در ازای خدمات ایران برای بازسازی پالایشگاه های این کشور با هواپیما به ایران ارسال کرده است.

علاوه بر این، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه دهم اردیبهشت ماه با متهم کردن شرکت هواپیمایی ماهان به تحویل محموله های نامعلوم به دولت ونزوئلا خواستار متوقف شدن پروازهای این شرکت شد و گفت: طی روزهای گذشته، چندین هواپیمای متعلق به ماهان ایر کمک های نامعلومی برای دولت مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ارسال کرده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 173

به "ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید