هزینه تور ترکیه: برای سفر به ترکیه چه واکسنی باید زد؟

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، همه واکسن های فراوری شده در دنیا مورد قبول تمامی کشورهای دنیا نیستند. برای سفر به کشورهای خارجی به لیستی از واکسن های مورد تایید کشور مقصد احتیاج است.

هزینه تور ترکیه: برای سفر به ترکیه چه واکسنی باید زد؟

بهترین تجربه سفر را با هزینه تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

با افزایش برگزاری تورهای مسافرتی به ترکیه و با توسعه واکسیناسیون عمومی، نوع واکسن به یکی از دغدغه های افراد برای مسافرت تبدیل شده است. این سوال برای افراد پیش می آید آیا با هر واکسنی می توان به کشور ترکیه سفر کرد؟

با اینکه بعضی از منابع ترکیه اعلام نموده اند که واکسن های مورد تایید ترکیه فایزر، اسپوتنیک وی روسیه و سینوواک است. اما با وجود این سفر به کشور ترکیه برای تمامی افراد ممکن است ولی دارای بعضی از محدودیت ها از جمله داشتن تست منفی کرونا است.

برای سفر به کشورهای خارجی از جمله ترکیه با توجه به گزارش هایی که موجود است، گردشگر های ایرانی و مسافران از همه جای جهان قبل از ورود به ترکیه تحت آزمایش PCR اجباری قرار می گیرند. در نتیجه مسافران ایرانی کافی است برای ورود به این کشور مدارک آزمایش منفی PCR را تهیه نمایند.

یکی از مسافرانی که تازه به ترکیه سفر نموده است به خبرنگاران گفت: من واکسن سینوفارم تزریق نموده ام و نوع واکسن برای ترکیه اهمیتی ندارد و تنها با تست پی سی آر منفی توانستم به ترکیه وارد شوم و مدتی در این کشور اقامت داشته باشم.

به نظر می رسد برای مسافران سفر به بیشتر کشورها امکان پذیر است، اما اگر گواهی واکسیناسیون داشته باشند یا تست PCR منفی را حداقل در 72 ساعت قبل دریافت نموده باشند، خیلی راحت تر می توانند وارد مقصد سفر خود شوند.

در حالی که اگر گواهی واکسیناسیون اگر حاوی واکسن مورد تایید کشور مقصد باشد، شرایط حضور مسافر در آن کشور راحت تر می گردد.

آخرین اخبار مربوط به حوزه گردشگری را در صفحه گردشگری خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1000

به "هزینه تور ترکیه: برای سفر به ترکیه چه واکسنی باید زد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تور ترکیه: برای سفر به ترکیه چه واکسنی باید زد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید