تکذیب صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا

به گزارش مجله حیات، تهران (پانا) - معاون فنی گمرک ایران هرگونه مجوز جدید در رابطه با واردات خودرو برای جانبازان 25 درصد به بالا و خانواده های معزز شهدا را تکذیب کرد.

تکذیب صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا

به گزارش گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: در روزهای گذشته تعداد زیادی از افراد مشمول این موضوع مطرح شده، برای طی فرآیند واردات و ترخیص خودرو به گمرک ایران مراجعه کردند در حالی که چنین مصوبه ای وجود ندارد.

وی ضمن تکذیب وجود مصوبه و یا ابلاغیه ای به گمرک ایران در این رابطه، گفت اخیراً هیچ مصوبه یا مجوز جدیدی در مورد واردات خودرو برای این قشر معزز صادر نشده و مسائل مطرح شده وجاهت قانونی ندارد.

این مقام مسئول در گمرک ایران گفت: با توجه به عدم صدور مصوبه ای در این خصوص، افرادی که مشمول مصوبه اعلام شده اند از مراجعه حضوری به گمرک خودداری نمایند.

ارونقی تاکید نمود: بعد از ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو در سال 1397 نیز مجوزی برای ثبت سفارش یا آزاد شدن واردات خودرو وجود نداشته و همچنان واردات خودرو ممنوع است.

معاون فنی گمرک ایران یادآور شد: در مورد واردات خودرو، آخرین مصوبه مرتبط، مجوز هیأت دولت برای ترخیص خودروهای مشمول تا تاریخ 26 شهریور امسال بود که با اتمام تاریخ اعلام شده، در حال حاضر به جز خودروهای موضوع رسیدگی در مراجع قضائی، خودروهای سواری دیگر قابل ترخیص نیستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 634

به "تکذیب صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید