خبرنگاران یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن کرونا به ایران رسید

به گزارش مجله حیات، تهران-خبرنگاران-براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در تهران، ایران دومین محموله واکسن کووید-19 خریداری شده به وسیله سازوکار کوواکس را دریافت کرد.

خبرنگاران یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن کرونا به ایران رسید

به گزارش خبرنگاران از سازمان بهداشت جهانی در تهران، جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع اقتصادی خود، دومین محموله از واکسن کووید-19 آسترازنکا را به تعداد یک میلیون و چهارصد و پنجاه و دو هزار دوز (1,452,000) به وسیله کوواکس دریافت کرد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی (CEPI)، اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن سازی (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق بچه ها سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

محموله مذکور دومین اقدام ارسالی کوواکس به ایران محسوب می گردد و یونیسف محموله های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران را در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده تحویل خواهد داد.

محموله واکسن آسترازنکای ارسالی به ایران، که در شرکت کاتالانت آنانی ایتالیا (Catalent Anagni) ساخته شده است، شامگاه روزیکشنبه 26 اردیبهشت در فرودگاه بین المللی امام خمینی و در حضور تیم های فنی یونیسف و سازمان جهانی بهداشت، تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

با حمایت یونیسف به عنوان ارسال کننده واکسن در سازوکار کوواکس، جمهوری اسلامی ایران اولین محموله واکسن آسترازنکا فراوری کره جنوبی را، شامل 700,800 (هفتصد هزار و هشتصد) دوز، در تاریخ شانزدهم فروردین ماه امسال دریافت کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 821

به "خبرنگاران یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن کرونا به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن کرونا به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید