رییس جمهور مجوز داد، پای تماشاگران به لیگ برتر فوتبال باز می گردد؟

به گزارش مجله حیات، پس از اعلام صدور مجوز حضور تماشاگران در رقابت های تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی به وسیله سخنگوی دولت، رییس جمهور گفت که مسابقات ورزشی باید با رعایت دقیق و جدی شیوه نامه های بهداشتی و با حضور محدود علاقه مندان همراه باشد.

رییس جمهور مجوز داد، پای تماشاگران به لیگ برتر فوتبال باز می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، بعد از بازگشایی تالارهای عروسی، استخرهای سرپوشیده، سینماها و بلیت فروشی هواپیما و اتوبوس با ظرفیت حداکثری، صدور مجوز حضور تماشاگران در سالن های سرپوشیده والیبال در بعضی استان های کشور و صدور مجوز برگزاری بازی های تیم ملی فوتبال با حضور تماشاگران، رییس جمهور بیان کرد مسابقات ورزشی باید با رعایت دقیق و جدی شیوه نامه های بهداشتی و با حضور محدود علاقه مندان همراه باشد.

رییس جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه ها، بیان کرد: با توجه به کاهش چشمگیر شمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ویروس کرونا، لازمه حفظ و بهبود شرایط موجود، رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و تداوم نظارت هاست. مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه نامه های بهداشتی و با حضور محدود علاقه مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه های مسئول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.

تا به امروز تصور بر این بود که صرفا امکان حضور تماشاگران در رشته فوتبال امکان پذیر نیست اما علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت روز گذشته (شنبه) در توئیتر بیان کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور، با درخواست وزارت ورزش مبنی بر حضور تماشاگر در بازی های تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی موافقت نموده است. به گفته سخنگوی دولت، سقف ورود تماشاگر محدود، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضروری و وزارت ورزش مسئول نظارت بر رعایت دستورالعمل هاست.

پس از توییت سخنگوی دولت نیز، سایت دولت به نقل از رییس جمهور بیان کرد که مسابقات ورزشی باید با رعایت دقیق و جدی شیوه نامه های بهداشتی و با حضور محدود علاقه مندان همراه باشد؛ بنابراین از سوی رییس جمهور به عنوان رییس ستاد ملی مقابله با کرونا، حضور تماشاگران در مسابقات رشته های مختلف ورزشی بلامانع است و به این ترتیب مسئله ای برای حضور طرفداران و علاقمندان به فوتبال در رقابت های لیگ برتر و لیگ های پایین دستی وجود ندارد و حال باید منتظر ماند و دید فدراسیون فوتبال در این راستا چه تصمیمی اتخاذ خواهد نمود و از چه زمانی شاهد حضور تماشاگران در رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران خواهیم بود؟

بنابر پروتکل های بهداشتی تدوین شده امکان حضور تماشاگران در استادیوم ها و سایر اماکن روباز ورزشی تا سقف 30 درصد وجود دارد و چندی پیش تصمیم بر این شد که پس از گذشت حدود دو سال طرفداران فوتبال به صورت آزمایشی و با ظرفیت 5000 نفری در ملاقات تیم های فوتبال استقلال تهران و نساجی قائمشهر و نیز پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در استادیوم آزادی حضور پیدا نمایند اما این رویه ادامه دار نبود و پس از آن مجددا از حضور تماشاگران به استادیوم های کشور ممانعت به عمل آمد تا لیگ برتر فوتبال ایران تا کنون از حضور علاقه مندان محروم بماند.

پیش تر، رییس ستاد مقابله با کرونا در ورزش به خبرنگاران اعلام نموده بود که بازگشت تماشاگران به منظور حضور در استادیوم های کشور به منظور تماشا مسابقات ورزشی در گرو صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کروناست. حال اما رییس جمهور مجوز حضور تماشاگران در مسابقات ورزشی را صادر نموده است و باید از نخستین ملاقات نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال ایران شاهد حضور تماشاگران در استادیوم های فوتبال در سراسر کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1144

به "رییس جمهور مجوز داد، پای تماشاگران به لیگ برتر فوتبال باز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور مجوز داد، پای تماشاگران به لیگ برتر فوتبال باز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید