سیدصالحی: استقلال تا می خواهد جان بگیرد، مسائل مدیریتی پیش می آید، شرایط بدتر از این هم می شود

به گزارش مجله حیات، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به شرایطی که این تیم دارد می گوید که استقلال تا می خواهد جان بگیرد، اسیر مسائل مدیریتی می شود.

سیدصالحی: استقلال تا می خواهد جان بگیرد، مسائل مدیریتی پیش می آید، شرایط بدتر از این هم می شود

سیدمهدی سیدصالحی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: از زمانی که فرهاد مجیدی سرمربی شد، شرایطی پیش آمد که ابتدا استقلال مجبور به انجام بازی های پلی آف آسیا خارج از خانه شد. شرایط آمادگی با سفرهای طولانی بازیکنان را به لحاظ آمادگی به خطر انداخت و تعداد مصدومان آنها نیز زیاد شد.

وی ادامه داد: شرایط این روزهای استقلال را باید در دو بحث مدیریتی و فنی دید. مسیرهای طولانی و بازی های خارج از خانه متوالی باعث فشردگی بازی های استقلال شد و این مسئله دست مجیدی را خالی کرد به طوری که در بازی با الاهلی عربستان چند بازیکن اصلی استقلال مصدوم بودند. در بازی با گل گهر که به گفته مجیدی از بهترین بازی های این فصل استقلال بود، تیم به دلیل تمرین نکردن، مشکل پروازی، استرس انجام بازی در شرایط امروز جامعه (کرونا) و مسائلی از این دست تحت تأثیر قرار گرفت و باخت.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: تیم تا می خواهد جان بگیرد، مسائل مدیریتی پیش می آید. در بازی با الاهلی سرپرست تیم همراه کاروان نمی رود، یک نفر دیگر سرپرست می گردد و مسائلی را در پی دارد. استقلال اکنون نه آرامش درونی دارد که مربوط به داخل تیم است و نه آرامش بیرونی که به مسائل مدیریتی بازمی گردد. تمرکز مربی باید روی کار فنی باشد، اما این حواشی تمرکز را از تیم گرفته است. وقتی بازیکنان راحت درباره مدیریت صحبت می کنند و مدیریت راحت درباره سایر نفرات مصاحبه می کند، نشان دهنده نبود آرامش است. این اتفاقات زیبنده استقلال نیست و نباید اینطور باشد و کسی که جایگاه خودش را بداند، اینطور صحبت نمی کند. حرمت ها نباید شکسته گردد و مدیران هم نباید راحت بیایند و در تلویزیون صحبت کنند.

سیدصالحی با بیان اینکه مسائل این روزهای استقلال به مسائل اقتصادی بازمی گردد، افزود: تا زمانی که در استقلال و پرسپولیس پول باشد، حاشیه نیست. وقتی پول نیست حاشیه هم ایجاد می گردد. بازیکنان توقعات و خواسته هایی دارند و مسائل و حواشی این روزها نیز ناشی از مسائل مدیریتی، پول و اسپانسر است. مدیریت باشگاه استقلال در این چند وقت در بستن قرارداد با بازیکن خارجی پیروز نبود و در درآمدزایی هم پیروزیتی نداشت.

وی با اشاره به حضور علی فتح الله زاده در رأس امور مدیریتی باشگاه استقلال گفت: زمانی که بازیکن استقلال بودم، آقای فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال بود. او در یک برنامه تلویزیونی حضور داشت و گفت، دنبال جای خالی روی شورت ورزشی تیم هستیم تا اسپانسر بگیریم. مگر با یک اسپانسر روی شورت، چقدر می توان پول داد؟ یا گفته که دست به دامن هواداران می شویم، اگر مدیریت اینگونه است، یک نفر منتخب از بین هواداران بگذارند تا او باشگاه را مدیریت کند. اگر قرار باشد شرایط اینطور پیش برود، شکایت دیگر بازیکنان می آید، پفراینده استراماچونی در راه است و همه چیز بدتر از این می گردد.

سیدصالحی در واکنش به این مسئله که اتفاق مشابه برای پرسپولیس هم رخ داده و پفراینده های انضباطی بودیمیر و گابریل به نتیجه رسیده و پفراینده برانکو و کالدرون هم به زودی مسئله ای جدی برای این باشگاه ایجاد خواهد کرد، گفت: اینها نشان از سوء مدیریت است. در این شرایط اقتصادی، چرا روی کار مدیریت باشگاه ها و قراردادها نظارت نمی گردد و این همه پول را از مملکت خارج می کنند؟ این بازیکنان خارجی، چه گلی به سر ما زدند و کدام قهرمانی ها را در آسیا با آنها آوردیم که برای آنها هزینه های آنچنانی می کنیم. سرنوشت استوکس چه شد؟ چند بازی کرد و فردا هم شکایت می کند به دلیل کرونا به ایران نرفتم و با شکایتش به پول هم می رسد. فکر می کنید رأی را به نفع ما می دهند؟ او در تراکتور بی انضباطی و بی نظمی کرد، اما بازهم باشگاه های ما دنبال آن هستند و این درد است.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: اکنون باشگاه استقلال از نظر اقتصادی آسیب دیده و بازیکنان هم انگیزه ندارند. کرونا هم آمده و لیگ را باید تعطیل کنند. می گوییم خانواده ها جایی نفرایند تا کرونا اپیدمی نگردد، اما بازیکنان فوتبال باید به شهرهای دیگر بفرایند و برگردند و ویروس را به خانواده ها بدهند. این درست که بازی ها بدون تماشاگر است، اما در چند بازی دیدم که بازیکنان وقتی گل می زنند، هم دیگر بوسه باران می کنند. با این شرایط پس چرا اول بازی دست نمی دهید؟ حین انجام بازی آدرنالین خون بالاست و بازیکن متوجه نیست چه کار می کند و باید لیگ را تعطیل کنند.

وی تأکید کرد: اگر قرار است لیگ تمام گردد، مسابقات پلی استیشن بگذارند از هر تیم دو کننده بیاید و طبق همان نتیجه را اعلام کنند! اینطور نمی گردد لیگ را به اتمام رساند. بازیکنان به فرودگاه می فرایند، با اتوبوس تردد می کنند، در هتل می مانند و اگر یک نفر از بین آنها مریض گردد، به هم تیمی ها و خانواده ها منتقل گردد بازهم جامعه دچار مشکل می گردد. استاندارد لیگ که ما بالاتر از لیگ های اروپایی نیست. می بینید آنجا با تمهیدات زیادی که وجود دارد و در شرایطی که همه نوع دارو دارند شرایط چگونه است و در ایران که ما تحریم دارویی هستیم، شرایط چیست. این اتفاقات زیبنده فوتبال ما نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 3

به "سیدصالحی: استقلال تا می خواهد جان بگیرد، مسائل مدیریتی پیش می آید، شرایط بدتر از این هم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدصالحی: استقلال تا می خواهد جان بگیرد، مسائل مدیریتی پیش می آید، شرایط بدتر از این هم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید