روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می نماید

به گزارش مجله حیات، براساس تحقیقات تازه، مکمل روغن کریل ممکن است از مغز در برابر پیری محافظت نماید.

روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می نماید

به گزارش مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان تأثیر روغن کریل را بر انحطاط عصبی ناشی از سن و بیماری پارکینسون آنالیز کردند.

آن ها دریافتند که روغن کریل می تواند در برابر بسیاری از فرآیند های عصبی در کرم ها و رده های سلولی انسانی محافظت کند.

روغن های دریایی مانند روغن ماهی به طور گسترده ای به علت خاصیت تقویت نماینده سلامتی مورد آنالیز قرار گرفته اند. با این حال، تا به امروز روغن کریل نسبتاً نادیده گرفته شده است.

روغن کریل که از سخت پوستان شبه میگو که در اعماق اقیانوس منجمد جنوبی زندگی می نمایند، بدست می آید دارای مقدار زیادی از اسید های چرب امگا 3 با زنجیره بلند، آنتی اکسیدان ها و کولین است که یک ماده مغذی اساسی است که به رشد و عملکرد سالم مغز یاری می نماید.

نتایج یک مطالعه نشان داد که مکمل های رژیم غذایی روغن کریل مانع از بین رفتن حافظه در مدل های موش مبتلا به آلزایمر می گردد.

اخیراً محققان اثرات روغن کریل را بر روی مدل کرم حلقوی مبتلا به بیماری پارکینسون آنالیز کردند.

آن ها دریافتند که روغن کریل از سلول های عصبی دوپامینرژیک ناشی از زوال مربوط به سن و بهبود شناخت محافظت می نماید. تصور می گردد تخریب نورون های دوپامینرژیک نقش اساسی در پارکینسون دارد.

دکتر پاپاسانی سوبایح، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی شیکاگو، در این باره می گوید: این مطالعه پتانسیل اسید های چرب امگا 3، کولین و آنتی اکسیدان ها را در کُند شدن آسیب های مربوط به سن به سلول های عصبی نشان می دهد.

محققان تصمیم گرفتند که کرم های حلقوی را مطالعه نمایند، زیرا فرآیند های پیری آن ها مشابه انسان است. تحقیقات قبلی نشان می دهد که روغن کریل می تواند طول عمر این کرم ها را تا چهار روز افزایش دهد. طول عمر میانه آن ها بین 18-20 روز است.

در مطالعه حاضر، محققان اثرات روغن کریل را بر روی مدل های کرم مقدار گیری کردند. نتایج نشان داد کرم های درمان نشده با روغن کریل پس از شش روز، بیش از 30 درصد از نورون های دوپامینرژیک شأن شرایط انحطاط بدی داشتند. با این حال، کرم های تحت درمان با کریل هیچ کاهشی در نورون های عصبی شأن تجربه نکردند.

آزمایشات بیشتر نشان داد که روغن کریل منجر به کاهش 6 برابری استرس اکسایشی در کرم ها و بهبود شناخت آن ها شد. محققان بعلاوه دریافتند که روغن کریل فعالیت ژنتیکی را که برای افزایش پیری سالم شناخته شده است، تقویت می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1353

به "روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید