عرضه بلوکی سهام دو شرکت بانکی مشتری نداشت

به گزارش مجله حیات، معاون امور بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه بلوکی سهام شرکت سرمایه گذاری امید و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در بورس مشتری نداشت.

عرضه بلوکی سهام دو شرکت بانکی مشتری نداشت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی حدود نیمه خرداد ماه سال جاری در اولین حضور خود در دوره جدید مجلس شورای اسلامی و در گزارشی به نمایندگان مجلس اعلام نمود تا پایان خرداد ماه وامید را و تا پایان تیر ماه وبانک را از طریق بورس ارائه می کنیم.

با توجه به اینکه دو شرکت سرمایه گذاری امید با نماد وامید زیر مجموعه بانک سپه و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک زیرمجموعه بانک ملی، هر دو در بورس حضور دارند و قرار است، باقیمانده سهام دولت یعنی به نمایندگی از بانک سپه و بانک ملی از طریق بورس ارائه شود، اما این کار تا کنون صورت نگرفته است.

عباس معمارنژاد معاون امور بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی، درباره سهام دولت در وامید و همچنین وبانک ارائه شد، گفت: ما باقیمانده سهام دولت را به صورت بلوکی و عمده از طریق بورس ارائه کردیم، اما مشتری پیدا نکرد و به فروش نرسید.

وی در مورد اینکه آیا بهتر نبود تخفیفی قائل می شدید تا مشتری پیدا کند، گفت: عرضه سهام به صورت بلوکی معمولا قدری گران تر از سهام به صورت خرد است و همیشه حرف و حدیث هایی در مورد عرضه بلوکی وجود دارد که چه کسی آن را خریداری می کند و بنابراین عرضه بلوکی این دو سهم دولتی خریدار پیدا نکرد.

معمارنژاد گفت: قرار است باقی سهام دولت در دو شرکت امید و گروه توسعه ملی به غیر از عرضه بلوکی به شکل خرد هم عرضه کنیم، تا همه مردم از این سهم برخوردار شوند.

به گفته وی در حال حاضر سهام شناور و آزاد وامید در بورس حدود 8 درصد است، در حالی که شناوری این سهام در زمان وعده وزیر اقتصاد 6 درصد بود.

ارزش روز این شرکت آن روز حدود 80 هزار میلیارد تومان بود که تا130 هزار میلیارد تومان هم بالا رفت، اما اکنون به خاطر افت پیاپی شاخص کل این رقم به 15 هزار و 171 میلیارد تومان رسیده است.

ارزش روز شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک به 35 هزار و 370 میلیارد تومان رسیده است و سهام آزاد یا شناور آن نیز 20 درصد شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 422

به "عرضه بلوکی سهام دو شرکت بانکی مشتری نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه بلوکی سهام دو شرکت بانکی مشتری نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید