مدال برنز یکتا جمالی تاریخی بود، آینده درخشان در انتظار دختران

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی بانوان وزنه برداری ایران پس از سه سال فعالیت برای نخستین بار به مدال جهانی رسید. یکتا جمالی دختر نوجوان و 16 سالِ وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان کار بزرگی انجام داد و سه مدال با ارزش برنز در حرکت یک ضرب، دو ضرب و مجموع کسب کرد. جمالی با تاریخ سازی برگ جدیدی در وزنه برداری زنان ایران باز کرد و در اولین اعزام برون مرزی خود امید بسیاری به وجود آورد.

مدال برنز یکتا جمالی تاریخی بود، آینده درخشان در انتظار دختران

خبرنگاران پس از تاریخ سازی دختر وزنه بردار ایران درباره زمان شروع فعالیت وزنه برداری زنان تا کسب نخستین مدال گفتگویی با نایب رئیس فدراسیون انجام داد.

استارت وزنه برداری زنان از سال 96

مریم منظمی نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری در گفتگو با خبرنگاران درباره شروع به کار وزنه برداری زنان ایران گفت: وزنه برداری زنان ایران به طور رسمی در بهمن ماه سال 1396 شروع به کار کرد. پیش از بنده خانوم ها طریقت و بهرامی نواب رئیس بودند. در زمان بهرامی نخستین مدال بین المللی در یک مسابقه از طریق الهام حسینی کسب شد.

ارتقا وزنه ها و صعود به دسته A

وی ادامه داد: از دی ماه سال 99 و در زمان حضورم در فدراسیون اردوهای وزنه برداری زنان به طور پیوسته برگزار شد و در مسابقات آسیایی اتفاقات خوبی رقم خورد. الهام حسینی، الناز باجلانی و پوپک بسامی رکوردهای خود را به ترتیب 11 کیلوگرم، 22 کیلوگرم و 5 کیلوگرم ارتقا دادند. در مسابقات آسیایی تاشکند مدالی کسب نشد اما ملی پوشان با ارتقا وزنه های خود به دسته A صعود کردند.

منظمی پس از کسب نخستین مدال جهانی بانوان وزنه بردار گفت: خدا را شاکرم که نگاهش به حوزه بانوان خاص بود و دختر نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان توانست بهترین نتیجه را برای خودش رقم بزند. این نخستین مدال جهانی بانوان بود. آینده درخشانی در انتظار دختران نوجوان و جوان وزنه برداری ایران است و ان شالله با حمایت های بیش تر نتایج بهتری کسب خواهد شد.

نخستین حضور و 3 مدال جهانی

وی افزود: یکتا جمالی نخستین تجربه حضورش در مسابقات جهانی با سن کم را رقم زد و توانست مدال برنز مسابقات را کسب کند که برای تاریخ وزنه برداری زنان ایران شگفتی ساز است.

منظمی تاکید کرد: مهمترین دستاورد این مدال این است که انگیزه بالایی در سایر دختران وزنه بردار ایران در سایر رده های سنی ایجاد کرد و اعتقاد پیدا کردند با تلاش و پشتکار به نتیجه دلخواه دست خواهند یافت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری گفت: از ریاست فدراسیون تشکر می کنم که نگاهی خوب به بخش بانوان داشت و هر گونه برنامه ریزی برای اردوهای تیم ملی زنان را پذیرفت و از آن حمایت کرد. امیدوارم بتوانیم جوابگوی حمایت های او باشیم. از تیم کاری از جمله کادر فنی آقای خورشیدی و بیرانوند که به نام مشاوران فنی کنار تیم حضور داشتند تشکر می کنم. از کار پزشکی شامل روانشناس، ماسور، متخصص طب پزشکی ورزشی و همچنین مشاور معنوی تیم - سرپرست و سایر نفراتی که کنار تیم حضور داشتند.

به گزارش خبرنگاران، مسابقات وزنه برداری جوانان جهان در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است. الناز باجلانی و یکتا جمالی دو وزنه بردار اعزامی در بخش دختران به مسابقات جوانان جهان بودند که در سرانجام ایران با 3 مدال جمالی به کار خود سرانجام داد. الناز باجلانی وزنه بردار دسته 76 کیلوگرم در حرکت یک ضرب وزنه 92 کیلوگرم (جایگاه پنجم)، دو ضرب 100 کیلوگرم (جایگاه نهم) و مجموع 192 کیلوگرم (جایگاه هشتم) را ثبت کرد.

یکتا جمالی وزنه بردار دسته 87 کیلوگرم هم در حرکت یک ضرب وزنه 92 کیلوگرم (جایگاه سوم)، حرکت دو ضرب وزنه 116 کیلوگرم (جایگاه سوم) و مجموع 208 کیلوگرم (جایگاه سوم) را ثبت کرد و 3 مدال برنز کسب کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 885

به "مدال برنز یکتا جمالی تاریخی بود، آینده درخشان در انتظار دختران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدال برنز یکتا جمالی تاریخی بود، آینده درخشان در انتظار دختران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید