تور ارزان استرالیا: مراکز خرید ملبورن، استرالیا

به گزارش مجله حیات، ملبورن، دومین شهر پرجمعیت استرالیا، مراکز خرید فراوانی دارد. در این مراکز خرید، بهترین محصولات ار بهترین برندهای جهان عرضه می گردد.

تور ارزان استرالیا: مراکز خرید ملبورن، استرالیا

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

مراکز خرید ملبورن، تنوع قابل توجهی دارند و در آن ها می توانید برترین محصولات را از معتبرترین برندهای جهان بخرید. ملبورن یکی از بزرگ ترین شهرهای استرالیا است. مراکز خرید ملبورن مثل سایر مراکز خرید مدرن جهان، از نظر امکانات، هیچ کم و کاستی ندارند و مثل یک مجموعه تجاری و تفریحی بزرگ هستند که یک روز کامل را در آن ها می توانید به خرید و تفریح بگذرانید.

ملبورن به عنوان یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا، تعجبی ندارد که تعداد زیادی مرکز تجاری داشته باشد.

در ادامه، چند نمونه از بزرگ ترین و مشهورترین مراکز خرید ملبورن را برای کسانی که در تور سیدنی - ملبورن بیشتر در پی خرید و گردش در این مراکز هستند، معرفی خواهیم کرد. البته مراکز تجاری این شهر به همین چند مورد محدود نمی شوند.

در همه خیابان های مهم و تجاری شهر، چندین پاساژ و مرکز خرید و دپارتمان استور وجود دارد که می توانید به آن ها سر بزنید و محصولات و سوغات مورد نظرتان را بخرید.

امپوریم ملبورن ( Emporium Melbourne )

مرکز خرید امپوریم ملبورن، که آن را به طور خلاصه امپوریم می نامند یک مرکز خرید لوکس در خیابان Swanston است. این مرکز خرید در محل یک فروشگاه قدیمی ساخته شد و در سال 2014 در پی بازسازی های عمده و عملیات گسترده سازی، افتتاح شد. این مرکز تجاری از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل فودکورت، فروشگاه های اختصاصی و چندین فروشگاه زنجیره ای خرده فروشی است. البته این مرکز خرید بخشی از یک مجموعه تجاری بزرگ تر به وسعت 188 هزار مترمربع است که فروشگاه های دیوید جونز و مایر را در بر می گیرد.

این مرکز خرید دارای بیش از 244 واحد تجاری در 7 طبقه است. طبقه هشتم به دفاتر اداری اختصاص دارد. از مهم ترین فروشگاه های زنجیره ای و برندهای حاضر در این مجموعه تجاری می توان به سوپردرای، موجی، تاپ من، تاپ شاپ، فرلا، مایکل کورس، مالبری، نسپرسو، ویکتوریا سیکرت و شنل بیوتی اشاره نمود.

طبقه چهارم تماما به فروشگاه Bourke Street Myer اختصاص دارد که مثل طبقات پایین تر به وسیله پل های عابرپیاده به ساختمان اصلی Myer متصل می گردد. یک فودکورت بزرگ شامل حدد 30 اوت لت غذایی در این مجموعه وجود دارد که در طبقه سوم قرار گرفته است و بیشتر آن ها را اوت لت های مستقل تشکیل می دهد.

مرکز خرید DFO South Wharf

مرکز خرید دی اف او اسکله جنوبی یک مقصد ایده آل برای کسانی است که می خواهند خریدی مفصل و مقرون به صرفه در ملبورن داشته باشند. در این مرکز خرید اوت لت، بیش از 170 برند استرالیایی و بین المللی، محولات خود را با تخفیف های قابل توجه تا 70 درصد، عرضه می نمایند. در این مجموعه تجاری، خرید خود را می توانید با غذا خوردن در یکی از کافه ها و رستوران های عالی گردشگاه South Wharf کامل کنید. این مرکز تجاری در چند قدمی از مرکز شهر واقع شده است و به همین علت، دسترسی به آن بسیار راحت است.

این مجموعه هر روز از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر فعالیت می نماید و روزهای آدینه تا ساعت 9 شب باز است. این مرکز پارکینگ اختصاصی دارد که به وسیله خیابان Montague قابل دسترسی است.

مرکز خرید ملبورن سنترال ( Melbourne Central )

مرکز خرید ملبورن سنترال، یک مجموعه تجاری بزرگ شامل دفاتر تجاری، مرکز خری و قطب حمل ونقل عمومی است. مرکز خرید ملبورن سنترال، در سال 2005 بازسازی شد و در حال حاضر یکی از بزرترین مراکز خرید شهر است. این مجموعه، 292 فروشگاه دارد و برندهای معتبر و فروشگاه های زنجیره ای مشهوری مانند سامسونگ، نایکی، ربل اسپورت، سفورا، اسپریت و... در آن شعبه دارند.

به غیر از فروشگاه های پوشاک و مد و سبک زندگی، این مرکز خرید دارای دو فودکورت جداگانه با صدها اوت لت غذایی است. یکی از فودکورت ها در طبقه هم کف واقع شده است و میزبان مک دونالد، کی اف سی و ساب وی است. فودکورت دیگر در طبقه دوم واقع شده است.

طبقات بالاتر مرکز خرید به یک مجموعه سینمایی و یک سالن بولینگ اختصاص دارد و طبقه پایین تر آن میزبان یک سوپرمارکت بزرگ است. در مجموع، این مرکز تجاری یک مقصد عالی برای خرید و غذا خوردن و یک تفریح کامل است.

بیش از 300 فروشگاه خرده فروشی در پنج طبقه از این مجموعه، محصولات خود را عرضه می نمایند که شامل برندهای مشهوری چون نایکی، کانتری رود، فوراور و... است. ساعت کار این مجموعه از 10 صبح تا 7 شب است و روزهای پنجشنبه آدینه تا ساعت 9 شب باز است.

مجموعه تجاری Bourke Street Mall

این مجموعه تجاری یک استریت مال است یعنی خیابانی که به شکل مرکز خرید عایدیه و اطراف آن پر از فروشگاه و دپارتمان استور است. بورک استریت مال فقط مخصوص عابرپیاده و تراموا است و بین خیابان های سوانستون و الیزابت واقع شده است. برندهای بسیار مشهوری در این مجموعه نمایندگی دارند. از سال 1978 ورود ماشین ها به این خیابان ممنوع شده است و خیابان به یک راستا مخصوص عابرپیاده تبدیل شده است. این مجموعه رسما در سال 1983 به وسیله چارلز و دیانا، پرنس و پرنسس ولز افتتاح شد.

از جذابیت های این خیابان می توان به فروشگاه های شیک و ویترین های رنگارنگ و نوازنده های خیابانی اشاره نمود. موقع عبور از خیابان مراقب حرکت تراموا باشید که با زنگی مخصوص، نزدیک شدن آن ها اعلام می گردد.

مرکز خرید چادستون ( Chadstone) ، مرکز مد

مرکز خرید چادستون، که با نام مرکز مد هم مشهور است، بزرگ ترین مرکز خرید نیم کره جنوبی است و آن را در سرتاسر جهان به مرکزی برای ارائه برترین محصولات مد و تفریح می شناسند. این مرکز تجاری بزرگ، دارای بیش از 550 فروشگاه و بوتیک شیک شامل 38 برند لوکس از جمله والنتینو، لویی ویتون، پرادا، تیفانی، شنل، سلین، ژیوانشی، فندی، دیور و... است.

از نظر غذا و تفریحات متنوع نیز این مرکز جزو برترین ها است. مجموعه ای از برترین رستوران های بین المللی و غذاخوری های لوکس را در بر می گیرد. در حدود 85 رستوران و غذاخوری در این مجموعه وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید و لذیذترین و باکیفیت ترین غذاهای ممکن را نوش جان کنید.

از نظر امکانات تفریحی، این مجموعه هیچ محدودیتی برای بازدیدکندگان ندارد. مجموعه سینمایی HOYTS و مرکز لگولند دیسکاوری، تجربه سر زدن به این مرکز خرید را به یکی از برترین خاطرات سفرتان تبدیل می نمایند. این مرکز تجاری فقط 25 دقیقه تا مرکز تجاری شهر فاصله دارد و با ماشین، اتوبوس، قطار و سرویس های خود مرکز می توانید خودتان را به این مجموعه برسانید.

مرکز خرید های پوینت ( Highpoint )

مرکز خرید های پوینت یک مرکز خرید منطقه ای است که در منطقه Maribyrnong در غرب ملبورن واقع شده است. این مرکز خرید، از نظر وسعت، چهارمین مرکز خرید بزرگ استرالیا است. این مجموعه دارای 500 فروشگاه است که شامل دپارتمان استور مایر در 4 طبقه، دپارتمان استور دیوید جونز در 2 طبقه و فروشگاه برندهای مشهوری چون سفورا، بست اند لس، زارا، تارگت و... است. مجموعه سینمایی شامل سالن سینمای آیمکس از دیگر امکانات این مرکز است.

این مرکز تجاری در سال 2011 به مدت دو سال بازسازی شد و توسعه یافت و 100 فروشگاه تازه به آن افزوده شد. سالانه بیش از 15 میلیون نفر از این مرکز بازدید می نمایند. این مرکز در منطقه ای با جمعیت نیم میلیون نفر واقع شده است.

ساعت کار این مجموعه روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از 9 صبح تا 5 و نیم عصر، روزهای پنجشنبه و آدینه از 9 صبح تا 9 شب، روزهای شنبه از 9 صبح تا 6 بعدازظهر و روزهای یکشنبه از 10 صبح تا 5 بعدازظهر است.

های پوینت هشت کیلومتر تا مرکز منطقه مالی ملبورن فاصله دارد و یکی از مهم ترین مراکز خرده فروشی در استرالیا است. هر آنچه که از یک مرکز خرید مدرن انتظار دارید، از فروشگاه های متنوع گرفته تا امکانات تفریحی، در این مجموعه پیدا می گردد.

مرکز خرید Westfield Doncaster

مرکز خرید وست فیلد دونکاستر یکی از برترین مراکز تجاری در ملبورن است. این مجموعه 17 کیلومتر از منطقه تجاری ملبورن فاصله دارد و یک مرکز تجاری و تفریحی برای حدود 724 هزار نفر از ساکنان منطقه است. مرکز خرید Doncaster یکی از بزرگ ترین مراکز خرید ملبورن است و تعدادی از محبوب ترین برندهای استرالیایی و بین المللی در آن شعبه دارند. از برندهای محبوب این مرکز تجاری می توان زارا، تارگت، اپل، مایر، دیوید جونز و... را نام برد.

یک مجموعه سینمایی به نام ویلیج سینما در این مرکز واقع شده است که برای تفریح بازدیدنمایندگان در نظر گرفته شده است. در این مرکز بیش از 145 برند پوشاک، کفش و اکسسوری شعبه دارند. امکانات معمول مراکز خرید شامل پارکینگ و خدمات مختلف در این مرکز نیز ارائه می گردد.

مرکز خرید نورث لند ( Northland Shopping Centre )

مرکز خرید نورث لند یک مرکز خرید بزرگ در منطقه Preston است که 11 کیلومتر تا منطقه تجاری مرکزی ملبورن فاصله دارد. این مجموعه تجاری، بزرگ ترین مرکز خرید یک طبقه در ملبورن است و بیش از 330 فروشگاه دارد. یک مجموعه سینمایی در این مرکز واقع شده است که آن را به یک مرکز تفریحی و تجاری کامل تبدیل می نماید.

این مرکز در سال 1966 افتتاح شد و در آن موقع جزو اولین مراکز خرید مستقل در ملبورن بود. این مجموعه در ابتدا شامل سه مرکز خرید بود که از برندهای مشهور میزبانی می کرد. در سال 1983 فروخته شد و بعد از بازسازی پروژه های متعدد توسعه، به شکل امروزی عایدی. این مجموعه روزهای دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 و نیم عصر، روزهای پنجشنبه و آدینه از ساعت 9 صبح تا 9 شب، روزهای شنبه از 9 صبح تا 5 بعدازظهر و روزهای یکشنبه از 10 صبح تا 5 بعدازظهر باز است.

این مرکز خدمات مختلفی دارد که تقریبا در تمام مراکز تجاری، بازدیدنمایندگان از آن ها بهره مند می شوند از جمله وای فای رایگان، پارکینگ، رستوران های عالی، محوطه مخصوص بازی و تفریح بچه ها و نوجوانان و...

مرکز خرید نورث کت پلازا ( Northcote Plaza)

مرکز خرید نورث کت پلازا یک مرکز خرید منطقه ای در منطقه ها شمالی ملبورن است. این مجموعه در سال 1981 افتتاح شد. یکی از ویژگی های این مجموعه تجاری این است که به راحتی به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی دارد و فقط 5 کیلومتر تا مرکز منطقه تجاری ملبورن فاصله دارد. این مرکز خرید، یک طبقه دارد و میزبان چندین دپارتمان استور، دو سوپرمارکت و بیش از 60 فروشگاه اختصاصی است. در این مرکز، اهالی منطقه به راحتی محصولات مورد احتیاج روزمره خود را پیدا می نمایند. در هفته بیش از 110 هزار نفر از این مجموعه بازدید می نمایند. این مرکز برای بیش از 900 وسیله، پارکینگ دارد.

مرکز خرید بلاک آرکید ( Block Arcade )

گذرگاه طاق دار بلاک یک آرکید یا گذرگاه طاقدار مخصوص خرید است که در منطقه مرکزی تجاری ملبورن واقع شده است. این آرکید به شکل حرف ال قرار گرفته و از جنوب به خیابان کالینز و از غرب به خیابان الیزابت منتهی می گردد. این مجموعه را به خاطر تاریخچه جذابش می شناسند و به انتخاب تریپ ادوایزر، یکی از 10 لندمارک برتر استرالیا است.

این مجموعه بین سال های 1891 تا 1893 ساخته شده است و معماری به نام David C. Askew آن را با الهام از گالری ویتوریو امانوئل طراحی نموده است. نتیجه نهایی، یک مجموعه باشکوه با معماری زیبا و تماشایی است که فضای داخلی بسیار زیبا و کاشی کاری های جذابی دارد. نمای بیرونی این مجموعه شش طبقه نیز بسیار دیدنی و زیبا است. این مجموعه غیر از اینکه یک مرکز تجاری مهم است، از نظر تاریخی و معماری اهمیت دارد و به یکی از جاذبه های ملبورن تبدیل شده است.

برترین بوتیک های مد، گالری های هنری، فروشگاه های قدیمی زیورآلات، رستوران ها و کافه های فراوانی در این مجموعه در کنار هم قرار گرفته اند. محبوب ترین و لوکس ترین برندها در زمینه های مختلف در این مجموعه قرار دارند. فرقی نمی نماید که قصد خرید داشته باشید یا فقط به نیت گشت وگذار به این مجموعه سر بزنید، در هر صورت از حضور در بلاک آرکید لذت می برید.

مرکز خرید Pacific Werribee

مرکز خرید پاسیفیک وربی یک مرکز خرید منطقه ای بسیار بزرگ است که 29 کیلومتر از جنوب غربی منطقه مرکزی تجاری ملبورن فاصله دارد. تا سال 2017، این مجموعه دارای 275 فروشگاه مختلف بود. چندین دپارتمان استور و برندهای برتر مد و پوشاک و سبک زندگی و حتی اوت لت های غذایی در این مجموعه نمایندگی دارند. مجموعه سینمایی و کتابخانه از دیگر قسمت های این مرکز است که امکانات آن را کامل می نماید. خدمات عمومی مراکز خرید مثل انواع بانک، وای فای رایگان، محوطه مخصوص استراحت و بازی بچه ها، از دیگر قسمت های این مرکز است.

مرکز خرید Coburg Hill

مرکز خرید کوبورگ هیل در منطقه Coburg North در نزدیکی ملبورن واقع شده است. این مجموعه شامل بیش از 6 فروشگاه و امکانات دیگری چون سینما و رستوران است. پارکینگ این مجموعه ظرفیت مناسبی دارد و ساعت کاری آن گسترده است. رویدادها و حراج های مختلفی دائما در این مرکز برگزار می گردد.

منبع: کجارو / airbnb.com
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1148

به "تور ارزان استرالیا: مراکز خرید ملبورن، استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: مراکز خرید ملبورن، استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید