نحوه ارائه خدمات مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز

به گزارش مجله حیات، مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در ایام نوروز خدمات تلفنی مشاوره 1480 به طور مستمر به مردم ارائه خدمت خواهد نمود، گفت: خطوط تلفنی 1480 از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به هموطنان در سراسر کشور است.

نحوه ارائه خدمات مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز

بهزاد وحیدنیا در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن تشریح ارائه خدمات مشاوره تلفنی به مردم در سراسر کشور در ایام نوروز اعلام کرد: در ایام نوروز خدمات تلفنی 1480 به طور مستمر به مردم ارائه خدمت خواهد نمود و مشاوره های تلفنی انجام می گردد.

وی اضافه کرد: خطوط تلفنی 1480 از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به هموطنان در سراسر کشور است. همچنین به جهت اینکه انتظار افراد برای دریافت خدمات مشاوره کاهش یابد، به افرادی که درخصوص تنش های روانی ناشی از کرونا دارای پرسش هستند خط ویژه ای برای کرونا تعریف شده که به آن خط تلفنی (1480 با شماره گیری کد 9) ارجاع شده و مشاوره را دریافت می نمایند.

وحیدنیا در پاسخ به این سوال که چند نیرو در سامانه مشاوره تلفنی ارائه خدمت می نمایند؟ گفت: 460 نیروی تخصصی فوق لیسانس و دکترا که دوره های آموزشی تخصصی و دوره های بازآموزی را نیز طی نموده اند در این زمینه فعالیت می نمایند. به تناسب شرایط بحران و احتیاجها در شرایط پسا بحران آموزشهای این افراد نیز به روز می گردد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه ممکن است تماس های تلفنی در ساعات مختلفی از روز اتفاق بیفتد، در بعضی از زمان ها میزان تماس ها بیشتر و در بعضی از زمان ها میزان تماس ها کمتر است. پاسخگویی به تماسها در اغلب استانها حد مطلوب است لیکن در صورت افزایش تقاضا قابلیت تامین خدمات وجود داشته و پیش بینی های لازم صورت گرفته است .

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی اعلام کرد: ناگفته نماند که حدود 47 خط 10 رقمی مشاوره تلفنی نیز در سراسر کشور وجود دارد که مراکز مشاوره تحت نظارت از این خطوط برای تامین خدمات تلفنی برای مخاطبین خود استفاده می نمایند.

وحیدنیا درباره مشاوره های حضوری در ایام نوروز نیز گفت: مراکز غیردولتی تحت نظارت سازمان به تبع احتیاج بخش های مختلف مکلف به تامین خدمت هستند و اینگونه نیست که سرویس خدمات اجتماعی در این ایام متوقف گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 727

به "نحوه ارائه خدمات مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ارائه خدمات مشاوره تلفنی بهزیستی در ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید