هشدار هواشناسی؛ خطر سیل از 16 تا 18 مرداد ماه

به گزارش مجله حیات، سخنگوی صنعت آب کشور نسبت به وقوع بارش های رگباری و با شدت بالا در تهران و تعدادی از استان های کشور و جاری شدن سیلاب در این استان ها از 16 تا 18 مرداد ماه هشدار داد.

هشدار هواشناسی؛ خطر سیل از 16 تا 18 مرداد ماه

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، فیروز قاسم زاده گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی انجام شده به وسیله مراجع ملی و بین المللی و هشدار سطح نارنجی و زرد صادره از سوی سازمان هواشناسی کشور و تحلیل سامانه بارشی پیش رو، در روزهای آینده احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان های کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه استان های تهران، البرز، سمنان، آذربایجان شرقی، اردبیل، قزوین، مازندران و هرمزگان دارای حساسیت بوده و در سطح هشدار قرار دارند، اضافه نمود: استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، فارس، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، مرکزی، همدان و یزد نیز با وقوع بارش های رگباری و طغیان رودخانه ها روبرو خواهند بود و خطر جاری شدن سیلاب در همه این استان ها وجود دارد.

قاسم زاده با بیان اینکه این بارش ها از 16 مرداد تا 18 مرداد استان های کشور را در برخواهد گرفت، نسبت به وقوع خسارت های جانی و مالی در اثر آب گرفتگی و جاری شدن سیلاب در معابر عمومی و جاری شدن روان آب در مسیل ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها هشدار داد.

سخنگوی صنعت آب کشور اضافه نمود: بر همین اساس از هموطنان به ویژه کشاورزان و دامداران که مشغول فعالیت در حاشیه رودخانه ها هستند و بعلاوه گردشگران که در این روزها قصد سرگرمی در اطراف رودخانه ها و مسیل ها را دارند، تقاضا می گردد به هشدارها و توصیه های ایمنی توجه نموده و مراقبت های لازم را به عمل آورند تا دچار مخاطرات و خسارات جانی و مالی نشوند.

قاسم زاده اعلام کرد: عدم انجام هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودخانه ها، مراقبت از کارگاه های فعال در داخل رودخانه، عدم توقف و نصب چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه ها و حتی رودخانه ها و مسیل های خشک، عدم تردد و توقف افراد و ماشین آلات در رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در عرض جریان های سیلابی و نیز اجتناب از توقف برای نظاره یا تصویربرداری از سیل، مواردی است که باید رعایت گردد و در این خصوص، به هشدارهای مسئولان و مأموران در هنگام وقوع سیل، توجه جدی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1450

به "هشدار هواشناسی؛ خطر سیل از 16 تا 18 مرداد ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ خطر سیل از 16 تا 18 مرداد ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید