پیام تصویری دکتر مونسان به دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری

به گزارش مجله حیات، دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری عصر روز چهارشنبه 14 مردادماه 99 با پیام تصویری وزیر میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

پیام تصویری دکتر مونسان به دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری

به گزارش خبرنگاران، در پیام تصویری دکتر مونسان آمده است:

این رویداد ارزشمند کمک خواهد کرد که ما در کنار افزایش سطح کمی، سطح کیفی خدمات در گردشگری را ارتقا دهیم. فرایند سرمایه گذاری و پروژه های در حال اجرا در بخش گردشگری در سال های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است، به گونه ای که بالغ بر 2400 پروژه در کشور با سرمایه گذاری مردم در حال اجراست. از این تعداد حدود 600 پروژه مربوط به هتل است که آینده را بسیار امیدوارکننده نشان داده و این پیام را منتقل می کند که سرمایه گذاران آینده گردشگری کشور را مناسب و پرسود می دانند.

این اقتصاد، اقتصادی مردم پایه است. یعنی عمده فعالیت های گردشگری به دوش فعالان این حوزه در غیر دولت قرار داشته و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به کنندگی از دولت وظیفه سیاستگذاری، حمایت و هدایت را برعهده دارد که نشان از یک ظرفیت بسیار خوب برای ایجاد یک اقتصاد جدید در کشور است.

ما نمی گوییم گردشگری جایگزین نفت شود، اما واقعاً گردشگری می تواند به اقتصاد اول کشور تبدیل شده و به جای استفاده از منابع زیرزمینی و منابع خام کشور، مسیری راحت برای درآمد و ایجاد اشتغال با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی و طبیعی موجود در قالب گردشگری ایجاد کند.

کرونا یک واقعیت است، اما آیا این ویروس می تواند گردشگری را متوقف کند؟ قطعاً نمی تواند. کرونا برای ما تجربه ای جدید در راستای روبروه با بحران ها است که در همه جای دنیا به فعالان حوزه گردشگری نحوه روبرو شدن با یک بحران را می آموزد و خدا را شکر دولت ها این موضوع را به فرصتی برای برنامه ریزی بهتر تبدیل می کنند.

حتماً فعالان گردشگری روش روبروه با این بحران بزرگ را پیدا خواهند کرد. کما اینکه اقداماتی که تا کنون در همه جای دنیا و در ایران نیز اجرا شده نشان از آن دارد که حتماً با برنامه ریزی مناسب پیروز خواهیم شد و با اقدامات پیش رو می توانیم از این بحران عبور کنیم.

به نظر می رسد صنعت گردشگری متوقف نشدنی است. همه کارشناسان اقتصادی در دنیا در پیش بینی فرایند تحولات اقتصاد دنیای، برای خیلی از بخش های پررونق امروز، تغییرات و تحولاتی را متصور شده اند. بالاخره تکنولوژی در حال پیشرفت است و هوشمندسازی در میان دولت ها به عنوان یک بخش مهم مورد نظر قرار گرفته و این موضوع حتماً تغییر و تحولاتی را در بخش های اقتصادی دنیا ایجاد خواهد کرد. امیدوارم با پرداختن ویژه به گردشگری بتوانیم از مزایای بیشتری استفاده کنیم.

سال 98 با وجود همه اتفاقات ناخوشایندی که می توانست برای صنعت گردشگری تهدید باشد، اتفاقات بسیار مهمی در کشور روی داد، گرچه این فرایند رو به رشد، کاهش پیدا کرد، اما همچنان به صورت مثبت ادامه داشت.

امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین همایش هایی سطح کیفی خدمات گردشگری در کشور را هم ارتقا دهیم. بی شک ادامه سرمایه گذاری ها و اجرای پروژه های حوزه گردشگری به همراه ارتقای سطح خدمات در بخش های موجود گردشگری می تواند کشور را به نقطه مطلوبی در سطح گردشگری دنیای قرار دهد. حتماً خواهیم توانست در آینده ای نه چندان دور سهم خود را متناسب با ظرفیت های موجود در کشور از درآمدهای گردشگری در سطح دنیا به دست آوریم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 316

به "پیام تصویری دکتر مونسان به دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام تصویری دکتر مونسان به دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید