50 درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش 15 تا 18 درصدی قیمت مسکن در این هفته گفت: قیمت مسکن همچنان نزولی خواهد بود تا به ثبات برسد.

50 درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است

وی گفت: 50 درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است و در حالی که فرایند کاهشی آن ادامه دارد، اما ما به مردم نه توصیه به خرید می کنیم و نه به فروش واحد مسکونی تا تب این بازار بخوابد.

قلی خسروی در ادامه گفت: یکی از ریشه های بالا رفتن و بالا ماندن قیمت خانه سایت های پذیرش آگهی فروش بودند که فروشندگان مسکن با قیمت گذاری های خویش فرما و کارشناسی نشده بر متلاطم شدن بازار مسکن نقش داشتد و هرچند با ورود مراجع قانونی دیگر قیمتی بر روی سایت ها منظور نمی شود، اما تاثیر آن همچنان پابرجاست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد، اگر اتحادیه تبدیل به کانون شود می توان با زیرساخت ها و قانون گذاری های جدید شرایطی را فراهم کرد تا بازار مسکن دیگر دچار التهاب نشود.

وی افزود: الان که اتحادیه بر دفاتر املاک نظارت دارد در صورت تخلف مشاوران نهایت دو هفته دفترشان پلمپ می شود، اما اگر کانون شکل بگیرد با قانون سخت گیرانه حتی تخلفی برای اولین بار هم شکل بگیرد می تواند منجر به ابطال پروانه فعالیت مشاور متخلف شود.

خسروی گفت: ما مشتاق به تشکیل کانون هستیم و آمده ایم که از وزارت بازرگانی به زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی منتقل شویم و این نیازمند ورود مجلس برای تصویب است و می توان با این کار بازار مسکن که بسیاری از مشاغل وابسته با آن است را به ثبات برسانیم و ثبات این بازار باعث کاهش قیمت ها در دیگر بازار ها شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 498

به "50 درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید