از شروع 40 پروژه بهداشت و درمان تا افزایش تخت های بیمارستانی در خراسان جنوبی

به گزارش مجله حیات، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی استان، گفت: 40 پروژه مهم در بخش بهداشت و درمان در استان شروع شده و آمادگی داریم با تخصیص 60 میلیارد تومان این پروژه ها را به انتها رسانده تا شاهد جهش خوبی در زیرساخت های بهداشتی و درمانی در استان باشیم.

از شروع 40 پروژه بهداشت و درمان تا افزایش تخت های بیمارستانی در خراسان جنوبی

محمدصادق معتمدیان، امروز سه شنبه 19 فروردین در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور با تقدیر از مدیریت هوشمندانه دولت در مواجهه با بیماری کرونا اظهار کرد: دولت در شرایط بسیار سخت مقابله با کرونا، به همه ابعاد موضوع توجه نموده و علاوه بر اولویت داشتن سلامت مردم، مسائل اجتماعی، مالی و معیشتی نیز مورد توجه واقع شد که جای تقدیر دارد.

به گزارش خبرنگاران، وی ادامه داد: با حمایت دولت، در حوزه بهداشت و درمان استان اتفاقات خوبی اتفاق افتاده و تعداد تخت های بیمارستانی از 900 مورد به 1518 تخت و در بخش آی سی یو و سی سی یو نیز از 70 تخت به 127 تخت افزایش یافته است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خوشبختانه همه استان اعم از شهر و روستا تحت پوشش شبکه های بهداشتی قرار دارند، گفت: 40 پروژه مهم در بخش بهداشت و درمان در استان شروع شده و آمادگی داریم با تخصیص 60 میلیارد تومان این پروژه ها را به خاتمه رسانده تا شاهد جهش خوبی در زیرساخت های بهداشتی و درمانی در استان باشیم.

معتمدیان اضافه کرد: با توجه به اینکه غرب خراسان جنوبی در کریدور شرق کشور واقع شده، ترددها زیاد است به گونه ای که در سال گذشته پذیرای سه میلیون جهانگرد در غرب استان با موضوع طبس بودیم، اما سال جاری با تدابیر اجرا شده 73 درصد کاهش تردد را شاهد بودیم که این میزان در ایام اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به 93 درصد رسید.

وی اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی اعتماد خوبی به تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا دارند و نمونه این همراهی بی نظیر را در روز طبیعت شاهد بودیم.

معتمدیان ادامه داد: بخشی از همراهی و همدلی مردم ناشی از هماهنگی دستگاه های اجرایی استان و همچنین اطلاع رسانی مطلوب صدا و سیمای استانی است که میان مردم مرجعیت پیدا نموده بوده است و در این راستا کوشش نموده ایم آسیب های فضای مجازی را به

حداقل برسانیم.

وی با تاکید بر آمادگی کامل برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از 23 فروردین اظهار داشت: با توجه به همراهی و همدلی خوب اصناف و مردم استان، آمادگی کامل برای پیشبرد سیاست های ستاد ملی مدیریت کرونا وجود دارد و از روز شنبه با رعایت همه پروتکل های بهداشتی طرح جدید اجرا خواهد شد.

معتمدیان تامین اقلام بهداشتی مردم و مراکز درمانی را از اولویت های استان برشمرد و اضافه کرد: با واردات مواد اولیه از جمله الکل و تغییر خطوط فراوری، بخش عمده نیازهای مراکز درمانی و مردم را تهیه کردیم و در حال حاضر روزانه یک هزار ماسک N95 در استان فراوری می گردد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت مرزی بودن استان خراسان جنوبی اظهار کرد: 30 درصد از صادرات جمهوری اسلامی ایران از مرز ماهیرود در خراسان جنوبی انجام می گیرد و از محدود مرزهایی هستیم که در این ایام یک ساعت تعطیلی نداشته و با وجود فعالیت دو هزار کارگر در سه مرکز مالی مرز ماهیرود، به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی حتی یک مورد مثبت ابتلا به کرونا در مرز رخ نداده است.

معتمدیان ادامه داد: سال گذشته ترانزیت کالا به افغانستان 428 درصد افزایش یافت و 44 درصد نیز افزایش حجمی صادرات صورت گرفت و شرایط به گونه ای است که از سوی افغانستان درخواست 24 ساعته شدن فعالیت در مرز را داریم.

وی با تقدیر از حمایت های ویژه دولت از طرح های توسعه ای در خراسان جنوبی، اظهار کرد: سال گذشته برای خراسان جنوبی سالی طلایی بود و با وجود همه محدودیت ها، پروژه های بزرگی همچون راه آهن شروع شد و در بخش راه ها نیز با حمایت سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات حداکثری به استان تزریق شد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بر اساس اعلام مرکز آمار، در فصل تابستان، پاییز و زمستان که اخیراً اعلام شد، استان خراسان جنوبی در کاهش نرخ بیکاری رتبه اول کشوری را کسب کرد که حاصل حمایت های دولت و تزریق اعتبارات چند برابری در بخش زیرساخت های استان بود.

رئیس جمهور نیز ضمن تقدیر از کوشش های استاندار خراسان جنوبی، مدیران، پزشکان و کادر درمانی استان اظهار داشت: مردم نباید احساس نمایند که شرایط معمولی است و دوران کرونا به خاتمه رسیده، بنابراین نیازمند همراهی همه مردم و اصناف در اجرای خوب و دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 114

به "از شروع 40 پروژه بهداشت و درمان تا افزایش تخت های بیمارستانی در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از شروع 40 پروژه بهداشت و درمان تا افزایش تخت های بیمارستانی در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید