استاندار خوزستان: آب غیزانیه تا دو هفته دیگر وصل می شود

به گزارش مجله حیات، استاندار خوزستان با اشاره به فرایند تکمیل طرح آبرسانی به غیزانیه گفت: ظرف مدت دو هفته آینده آب غیزانیه و مشرحات وصل خواهد شد.

استاندار خوزستان: آب غیزانیه تا دو هفته دیگر وصل می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی امروز، 5 خردادماه پس از بازدید سرزده از راستا و تاسیسات آبرسانی بخش غیزانیه اهواز اظهار کرد: برای حل مسائل آب غیزانیه از سال 96 به طور جد پیگیر هستیم اما این طرح یک پروژه بزرگ است که در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تا به امروز بیش از 45 میلیارد تومان برای طرح آبرسانی غیزانیه هزینه شده است و امیدواریم با اجرای آن مسائل آب بخش های غیزانیه بزرگ و مشرحات حل شود.

استاندار خوزستان شرح داد: 12 اردیبهشت ماه آخرین بازدید من از تاسیسات آبرسانی پروژه بود. در همان روز به مردم قول دادم که در مدت زمان 45 روز مسائل حل شود. خوشبختانه کار طبق برنامه ریزی پیش رفته است و ظرف مدت دو هفته آینده آب غیزانیه و مشرحات وصل خواهد شد.

شریعتی خاطرنشان کرد: حدود 6 کیلومتر از خط لوله انتقال آب در راستا صفیره به سمت نزهه نیز دچار فرسودگی است که بازسازی آن حدود یک تا یک ماه و نیم زمان نیاز دارد و با تکمیل آن، آب منطقه به صورت کامل پایدار می شود.

بیشتر بخوانید:

ورود روحانی به مساله غیزانیه | دستور رئیس جمهوری به وزیر نیرو و استاندار خوزستان

واکنش محسن رضایی به اعتراض مردم غیزانیه | دستپخت افکار آمریکایی است

ماجرای تجمع مردم غیزانیه از کجا آب می خورد؟

جزئیات تجمع اهالی غیزانیه ؛ جاده را بستند | دو مامور پلیس مجروح شدند | شرحات فرمانده انتظامی

وی با بیان اینکه مشکل آب غیزانیه یک مشکل 15، 16 ساله است، ادامه داد: مردم منطقه در این شرایط و گرما حق دارند که آب را طلب کنند و وظیفه ما است که این آب را تامین کنیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: خط آب غیزانیه در سال 1361 راه اندازی شده و پس از آن این خط بازسازی و نوسازی نشده و گسترش پیدا نکرده و از این رو منطقه با مسائلی روبرو شده است.

شریعتی اظهار کرد: با تکمیل این طرح، آب پایداری برای 10 تا 15 سال در منطقه غیزانیه فراهم خواهد شد تا مردم بتوانند بدون دغدغه از این آب بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه با تکمیل خط لوله 6 کیلومتری صفیره به نزهه بیش از 95 درصد از غیزانیه از آب پایدار بهره مند می شوند، گفت: 36 روستای دیگر نیز در منطقه غیزانیه وجود دارند که با مسائلی در بحث تامین آب رو به رو هستند و بنا است تا از محلی دیگر نسبت به تامین آب آن ها اقدام شود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: در طول این مدت تعداد تانکرهای آبرسانی به منطقه افزایش یافته است تا در طول این دو هفته نسبت به تامین نیاز مردم اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: از همراهی مردم و همچنین حمایت آن ها از نظام در شرایط مختلف تشکر می کنم. آن ها در این شرایط نیز انتقاد خود را درست منتقل کرده اند و از آن ها صمیمانه تشکر می کنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 203

به "استاندار خوزستان: آب غیزانیه تا دو هفته دیگر وصل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار خوزستان: آب غیزانیه تا دو هفته دیگر وصل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید