برلین نیروهایش را از افغانستان خارج نمی کند

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، آنه گرت کرامپ- کاران باوئر وزیر دفاع آلمان امروز چهارشنبه و پیش از برگزاری نشست وزرای دفاع عضو ناتو به بهانه عدم امنیت در افغانستان اظهار داشت که در شرایط کنونی نظامیان خود را از این کشور را خارج نمی کند؛ زیرا مذاکرات صلح افغانستان هنوز به مرحله مشخصی نرسیده است!

برلین نیروهایش را از افغانستان خارج نمی کند

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

وزیر دفاع آلمان در این باره اعلام نمود: ما باید درباره وخامت شرایط امنیتی در افغانستان و تغییر شرایط امنیتی در این کشور آماده شویم.

این در حالیست که دومین دُور از فرایند مذاکرات صلح دولت افغانستان با گروه طالبان در شهر دوحه پایتخت قطر 7 ژانویه 2021 شروع شد؛ اما هیئت های مذاکره نماینده پیرامون پیشرفت در این مذاکرات هیچ بیانیه امیدوار نماینده ای را منتشر ننموده اند.

لازم به ذکر است ائتلاف به سرکردگی آمریکا به بهانه های واهی مبارزه با تروریسم در سال های 2001 و 2003 به کشورهای افغانستان و عراق حمله کرد؛ تجاوزی که جز افزایش خشونت ها و ناآرامی ها در این دو کشور نتیجه ای به همراه نداشت.

بر اساس توافق میان طالبان و آمریکا در دوحه قطر، نیروهای اشغالگر خارجی باید تا انتها ماه مارس امسال میلادی خاک افغانستان را تَرک نمایند؛ توافقی که کشورهای غربی عضو ناتو دائماً در کوشش برای نقض آن به بهانه های مختلف هستند.

از سوی دیگر و با تشدید حوادث امنیتی پس از وقوع سلسله انفجارهای اخیر در افغانستان، محور غربی به ویژه کشورهایی که نیروهای اشغالگر خود را در قالب اعضای ناتو در این کشور مستقر نموده اند، با بهانه های مختلف به دنبال نقض توافق آمریکا با طالبان برای خروج از افغانستان هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 662

به "برلین نیروهایش را از افغانستان خارج نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین نیروهایش را از افغانستان خارج نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید