تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است

به گزارش مجله حیات، سرهنگ جابر آباد زردشتی با بیان اینکه تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است، گفت: تیپ 55 هوابرد یک یگان زنده و با روحیه در نیروی زمینی ارتش است.

تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ارتش، سرهنگ جابر آباد زردشتی فرمانده تیپ 55هوابرد نیروی زمینی ارتش، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: تیپ 55 هوابرد شیراز با تقدیم شهدای بسیار زیادی در زمان هشت سال دفاع مقدس یکی از سردمداران جبهه های حق علیه باطل بود که بالغ بر 860 بار جابجایی در منطقه ها عملیاتی را داشته و با سابقه درخشان در جنگ تحمیلی، نقش تاثیرگذاری در پیروزی های ارتش در عملیات ها را داشت.

وی تاکید کرد: هم اکنون هم تیپ 55 هوابرد شیراز یکی از آماده ترین، به روزترین و توانمندترین تیپ های نیروی زمینی ارتش است که برای هر ماموریتی در زمان و مکان های مختلف آمادگی کامل خود را اعلام می کند.

سرهنگ آباد زردشتی درباره تولیدات چتر و تجهیزات پروازی در تیپ 55 هوابرد شرح داد: تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است و یکی از مهم ترین و استراتژیکی ترین فعالیت هایی که در این تیپ انجام می شود، تولید صفر تا صد چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد است که با بهترین چتر های خارجی رقابت می کنند و از بسکمک از چتر های خارجی عملکرد بهتری دارند.

وی افزود: تولید چتر های اتوماتیک تی 10 به تولید انبوه رسیدند و با توانمندی متخصصین در حال حاضر، تولید چتر های تی 11 مکعبی در دستور کار خود قرار داد که قطعا با آزمایش هایی که تا کنون انجام شد در آینده نزدیک خبر های خوبی را در این حوزه و دستاورد نو خواهیم شنید.

فرمانده تیپ 55 هوابرد نزاجا با اشاره به مسابقات اخیر سقوط آزاد نیرو های مسلح گفت: در مسابقات اخیر سقوط آزاد که در سطح نیرو های مسلح برگزار گشت شش نفر منتخبین از کارکنان تیپ 55 بودند که با چتر های تولید داخلی در مسابقه شرکت کردند و توانستند کیفیت تولیدات این تیپ را به رخ جهانیان بکشند.

وی درباره دوره های آموزشی تیپ 55 هوابرد گفت: از مهم ترین دوره های آموزشی در حال برگزاری در تیپ 55 هوابرد؛ دوره های چتربازی است که به نام اولین دوره الزامی برای کارکنان تیپ 55 هوابرد محسوب می شود. افزون بر آن دوره مربی گری چتربازی هم مختص کارکنان با توان ذهنی، روحی و جسمی بالا بوده که پس از گذراندن تست های مختلف در آن شرکت می کنند. همچنین دوره سقوط آزاد هم برای کارکنان نخبه و دوره خاص آماد ها و بار ریز های هوایی که انحصارا از طریق تیپ 55 هوابرد و با کمک نیروی هوایی صورت می پذیرد از دیگر دوره های آموزشی مهم این تیپ می باشد.

سرهنگ جابر آبادزردشتی درباره آموزش های چند مهارتی در تیپ 55 هوابرد گفت: کلیه کارکنان تیپ 55 هوابرد با هر رسته و جایگاهی آموزش های همگانی روش های استفاده از کلیه سلاح ها و ادوات جنگی را می گذرانند و تمامی پرسنل چترباز این تیپ هم به ماشین های جنگی تخصص کامل دارند تا در عملیات های مختلف پس از فرود بتوانند ماموریت خود را به انجام برسانند.

وی با اشاره به آتش سوزی های اخیر در جنگل های استان فارس گفت: تیپ 55 هوابرد در تمامی بلایای طبیعی و اتفاقات نابهنگام طبیعی در کنار مردم بوده و از هیچ کمکی در این راه دریغ نخواهد کرد، در روز ها و هفته های گذشته 200 نفر از کارکنان خدوم تیپ 55 هوابرد در قالب گردان بلیات پیروز به مهار آتش در کوه های دراک استان فارس شدند، سه گردان هم به جنگل های ارسنجان اعزام شد که آنان هم با پیروزیت آتش را مهار کردند.

وی در خاتمه تاکید کرد: تیپ 55 هوابرد یک یگان زنده و با روحیه در نیروی زمینی است که آماده هر ماموریت و کمکی به مردم عزیز ایران می باشد، به طوری که مردم استان فارس احساس نزدیکی و محبّت زیادی نسبت به سربازان و کارکنان تیپ 55 هوابرد داشته و دارند، امیداواریم در آینده هم به لطف خداوند متعال، بهتر از گذشته ادامه دهنده این راه پر افتخار باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 918

به "تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیپ 55 هوابرد در تولید چتر های اتوماتیک و سقوط آزاد به خودکفایی کامل رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید