خبرنگاران سقف بودجه سال 1400 تصویب شد

به گزارش مجله حیات، تهران- خبرنگاران-نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، دخل و خرج کشور در سال آینده را تعیین کردند.

خبرنگاران سقف بودجه سال 1400 تصویب شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز-شنبه پس از 24 جلسه آنالیز مستمر رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، دخل و خرج سال آینده را معین و تصویب کردند.

نمایندگان مجلس ماده واحده بودجه سال 1400 را در صحن علنی با 170 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال 1400 کل کشور از حیث منابع بالغ بر بیست و پنج میلیون و یکصد و هفده هزار و پانصد و یک میلیارد و هشتاد و یک میلیون ریال به توضیح ذیل است؛

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و اقتصادی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و اقتصادی بالغ بر ده میلیون و پنجاه و هشت هزار و ششصد و سی و نه میلیارد و دویست و هفتاد و دو میلیون ریال شامل؛

1- منابع عمومی بالغ بر نه میلیون و یکصد و هفت هزار و هشتصد و نود و نه میلیارد و سیصد و شصت میلیون ریال.

2- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بالغ بر نهصد و پنجاه هزار و هفتصد و سی و نه میلیارد و نهصد و دوازده میلیون ریال.

ب- بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنجاه میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بالغ بر پانزده میلیون و ششصد و چهل و هفت هزار و ششصد و پنج میلیارد و چهارصد و شصت و شش میلیون ریال.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 692

به "خبرنگاران سقف بودجه سال 1400 تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سقف بودجه سال 1400 تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید