شکایت رسمی معاون پیشین استقلال از وزیر ورزش به دیوان عدالت اداری

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، محمد حسین مولایی معاون پیشین فرهنگی و ارتباطات باشگاه استقلال با حضور در دیوان عدالت اداری به صورت رسمی از مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شکایت کرد.

شکایت رسمی معاون پیشین استقلال از وزیر ورزش به دیوان عدالت اداری

در متن این شکایت آمده است:

حضور ارجمند ریاست محترم دیوان عدالت اداری

با سلام و تحیات

احتراماً مطابق قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به نام یک شهروند و در وهله بعد، طرفدار باشگاه مردمی استقلال ایران به استحضار عالی می رساند که تصمیمات و اقدامات وزارت ورزش و امور جوانان و در راس آن وزیر، آقای مسعود سلطانی فر مدت هاست که موجباتِ ناخشنودی و خسارت های معنوی، عاطفی و اقتصادیِ بزرگی برای آن باشگاه و خیل بزرگ طرفداران آن شده است. اقدامات و تصمیماتی که آشکارا تبعیض آمیز و در موارد متعددی موجب تضییع حقوق عامه و اتلاف بیت المال شده است.

مطابق قانون تجارت عزل و نصب مدیر عامل بر عهده هیات مدیره است اما مع الاسف با دخالت ها و نفوذهای فراقانونی وزارت ورزش و حتی افراد غیر مسئول در مجمع عمومیِ شرکت و با تفاسیرِ ناصواب و ساختگی، دایره اختیارات هیات مدیره را بسیار محدود و اختیارِ انتخاب مدیرعامل را از آنان سلب نموده اند!

با توجیهِ گران بودنِ مربیِ خارجی، مربی دارای قرارداد با باشگاه را اخراج نموده اند و اکنون مضاف بر دستمزدهای دیگر جهت مربیانِ جایگزینِ داخلی، نهادهای قضایی ورزشی بین المللی، باشگاه استقلال را به همان مبلغ قرارداد مربیان خارجی همراه با خسارات محکوم نموده اند و عملاً با تضییع اموال عمومی، زیانِ انباشته ای را به این شرکتِ دولتی تحمیل نموده اند و مع الوصف و در کمال شگفتی اصرارِ به تعجیل در آزادسازیِ 10% از سهام آن در بورس را دارند در حالی که به وضوح این نحوه واگذاری در حالت زیان دهی و عدم شفافیتِ حساب های اقتصادیِ شرکت بر خلاف قوانینِ خصوصی سازی و سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظّم رهبری ست.

شاهکارِ دیگرِ مدیرعاملِ تحمیلیِ وزارتِ ورزش، استنکاف از ارائه صورت شرایطِ اقتصادیِ باشگاه به اعضای هیات مدیره، آن هم با وجود دریافت مبالغِ هنگفت از سوی کارگزار باشگاه و اشخاص دیگر در هیات مدیره و خارج از آن است، که شائبه انگیز و تخلّفی آشکار از سوی نامبرده است.

مشخصاً در آخرین اقدامات و تصمیمات مجمع عمومی شرکت دولتی فرهنگی ورزشی استقلال به ریاست وزیر ورزش تصمیماتی مبنی بر کنار گذاشتن دو عضو موثّر، خدوم و کارگشای هیئت مدیره آن شرکت و منصوب نمودن اشخاصی بی ارتباط با این باشگاه و بدون سوابق مدیریتی لازم و بعلاوه سنخیت طرفداری و تعلّقِ خاطرِ طرفداری که مبنایی برای تصمیمات آگاهانه و دلسوزانه برای آن باشگاه مردمی است، اتخاذ شده است!

بر این اساس خیلی بزرگی از طرفداران باشگاه استقلال تقاضا دارند که از مراجع ذی صلاحِ قانونی استمداد طلبیده و جلوی تضییع حقوقِ عامه و به خصوص طرفدارانِ کثیرِ آنکه بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را شامل می شوند، و خسارت های بیشتر به بیت المال گرفته گردد.

به همین دلیل صورت جلسه ای که به امضای مدیران ادوارِ گذشته باشگاه، پیشکسوتان محترم و بعضی از طرفداران باشگاه رسیده است، تنظیم شده که متعاقباً تقدیم حضورتان خواهد شد.

همانطور که مستحضرید دولت دوازدهم در روزهای پایانی کار خود می باشد و منصفانه، عقلانی و سنجیده نیست که در این مدت کوتاه تغییر و تحولات کلان مدیریتی را در باشگاه رقم بزند؛ به همین منظور و با توجه به فاصله زمانی کوتاه استدعا داریم در اسرع وقت و بر اساس مواد 34 و 35 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری دستور موقت مبنی بر توقف اجرای تصمیماتِ اخیر مجمع عمومی شرکت دولتی فرهنگی ورزشی استقلال و بعلاوه حسب صریح قسمت های الف و ب بند 1 ماده 10 قانون مزبور دستورات مقتضی مبنی بر ابطال تصمیمات مقامات مذکور و هم حسب ماده 11 همان قانون الزام اشخاص اتلاف و تضییع کننده (آمر و عمل) به جبران خسارت وارده و اعاده شرایطِ سابق را صادر نموده و زمینه پیشگیری از تضییعِ بیشتر حقوق آن باشگاه و اموال دولتی را فراهم فرمایید.

مزید توفیقات، تندرستی و عزت شما را از خداوند متعال خواستاریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 920

به "شکایت رسمی معاون پیشین استقلال از وزیر ورزش به دیوان عدالت اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت رسمی معاون پیشین استقلال از وزیر ورزش به دیوان عدالت اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید