قطعنامه کانادا علیه ایران وجاهت قانونی ندارد

به گزارش مجله حیات، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن هر گونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشرعلیه کشورهای مستقل گفت: جمهوری اسلامی ایران شکل گیری، تصویب و محتوای چنین قطعنامه هایی را از اساس مردود می داند.

قطعنامه کانادا علیه ایران وجاهت قانونی ندارد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، مرضیه افخم در واکنش به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران و با بیان اینکه این قطعنامه با استفاده از منابع مغرض وغیرموثق و بطور جانبدارانه تهیه شده است اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران بصورت مستدل و مستند به ادعاهای مندرج در این قطعنامه پاسخ داده است و اگر بی طرفی و دوری از معیار دوگانه مبنای تصمیم بانیان قطعنامه بود؛ بدون تردید نسبت به عدم ضرورت آن وقوف می یافتند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در شرایطی که بحران اصلی منطقه جنایات تروریسم و افراط گرایی سازمان یافته است، تصویب این قطعنامه، اصرار بر یک سیاست نادرست و از کارافتاده می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سازوکار یوپی آر را محل مناسب و دنیا شمول برای ارزیابی حقوق بشر دانست و اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران با مشارکت سازنده و فعال خود در نشست اخیر یوپی آر شورای حقوق بشر سازمان ملل به ارائه دومین گزارش خود پرداخت که طی آن طیف وسیعی از کشورها با شرکت فعالانه در گفتگوها، توصیه های خود را نیز مطرح کردند و ضروری است این توصیه ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

افخم همچنین اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در کنار تعهدات مذهبی و پای بندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، توسعه و ارتقای حقوق بشر را در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی ، مورد اهتمام جدی دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 189

به "قطعنامه کانادا علیه ایران وجاهت قانونی ندارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "قطعنامه کانادا علیه ایران وجاهت قانونی ندارد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه کانادا علیه ایران وجاهت قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید