معاون رئیس جمهور آمریکا با ماکرون گفتگو کرد

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دفتر کاملا هریس معاون ریاست جمهوری آمریکا از تماس تلفنی وی با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خبر داد.

معاون رئیس جمهور آمریکا با ماکرون گفتگو کرد

در بیانیه ای که به همین منظور صادر شد؛ می خوانیم: طرفین بر ضرورت همکاری نزدیک در قالب های دوجانبه و چندجانبه در راستای مقابله با کووید 19 توافق کردند.

علاوه بر این، چالش های منطقه ای از جمله در خاورمیانه و آفریقا و ضرورت همکاری برای مقابله با آنها از دیگر محورهای این مصاحبهی تلفنی بوده است.

معمولاً رسم بر این است که مقام های دولتی با همتایان خود وارد بحث و مصاحبه می شوند حال آنکه جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا از ابتدای دوره زمامداری خود تمایل زیادی برای مشارکت دادن هریس در برنامه های سیاسی خود نشان داده است.

تماس تلفنی با ماکرون که یکی از رهبران گروه 7 است، نشان می دهد که هریس قرار است نقشی فعال را در عرصه سیاست خارجی آمریکا ایفا کند.

این در حالی است که حتی در دوره کارزار انتخاباتی 2020، این حدس وجود داشت که احتمالاً به دلیل کهولت سن بایدن، حزب دموکرات خود را آماده می کند تا هریس را به جای او در انتخابات 2024 به میدان رقابت بفرستد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 672

به "معاون رئیس جمهور آمریکا با ماکرون گفتگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رئیس جمهور آمریکا با ماکرون گفتگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید