هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش مجله حیات، تهران (پانا) - میانگین کیفیت هوای مرکز طی امروز (9 دی ماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز پنجشنبه (9 دی ماه) همزمان با شروع تردد خودروها و با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو آرام طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه (9 دی ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد می گردد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز آدینه (10 دی ماه) و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید.

افزایش ترافیک شامگاهی در ساعات پایانی آدینه (10 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق می گردد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

شاخص آلایندگی هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 143 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

شاخص آلایندگی هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 138 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1155

به "هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید