واکنش ترامپ به کناره گیری نامزدهای دموکرات به نفع بایدن

به گزارش مجله حیات، ایسنا نوشت:رئیس جمهوری آمریکا عنوان نمود: رهبران دموکرات های آمریکا در رقابت های مقدماتی معین نامزد ریاست جمهوری این حزب علیه برنی سندرز دخل و تصرف نموده و با تشکیل ائتلاف هایی ناعادلانه به نفع جو بایدن کار کردند.

واکنش ترامپ به کناره گیری نامزدهای دموکرات به نفع بایدن

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) در توییت هایی با اشاره به تحولات اخیر مربوط به کنار رفتن بعضی نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات ها به نفع جو بایدن از رقابت های مقدماتی این حزب گفت: ما اکنون با اطمینان فهمیده ایم که دموکرات ها نمی خواهند هیچ ارتباطی با برنی دیوانه داشته باشند.

ترامپ در ادامه به این مساله اشاره نمود که دو نامزد میانه رو دموکرات شامل پیت بوتجج و امی کلوبوچار در جریان رقابت سه شنبه عظیم به نفع جو بایدن از رقابت کنار کشیدند.

ترامپ در توییتش نوشت: ما اکنون مطمئنا فهمیده ایم که دموکرات ها نمی خواهند هیچ ارتباطی با برنی دیوانه داشته باشند. آیا دخل و تصرفی در کار است؟ نخست امی کلوبوچار و پیت بوتجج رقابت را ترک می نمایند و به نفع جو بایدن خواب آلود قبل از سه شنبه عظیم کنار می کشند.

همچنین پوکاهونتاس جواب منفی داده و بعد از رقابت انتخاباتی کنار می کشد و به این ترتیب برنی سندرز از دست کم پنج ایالت و رسیدن به نامزدی نهایی محروم می گردد.

ترامپ در ادامه خاطرنشان می نماید آیا کمیته ملی حزب دموکرات و مابقی دموکرات ها به الیزابت وارن گفته اند که منتظر بماند؟ اگر این طور است آنها کاری مرگبار نموده اند و این رقابت تمام شده و برنی پیروز خواهد شد. آیا یک معامله دوگانه کثیف اجرا شده است هیچ کس مطمئنا نمی داند و تاریخ قضاوت خواهد نمود. اما من می گویم ما دوباره بالا خواهیم آمد!

این تحولات مربوط به کنار رفتن نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات ها از رقابت باعث افزایش چشم گیر شانس پیروزی جو بایدن در رقابت سه شنبه عظیم شد.

هم اکنون بایدن حمایت میانه روها را در پشت خود دارد در حالی که آرای ترقی خواستار بین سندرز و الیزابت وارن تقسیم شده است.

الیزابت وارن علی رغم عملکرد ضعیف در مراحل نخست روی رقابت سه شنبه عظیم سرمایه گذاری کرد اما نتوانست صندلیی بهتر از صندلی سوم در هیچ ایالتی به دست بیاورد و حتی در ایالت زادگاهش ماساچوست نیز عملکرد ضعیف داشت.

او روز پنج شنبه انتها کمپین انتخاباتی اش را لغو کرد اما از برنی سندرز یا بایدن حمایت نکرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 34

به "واکنش ترامپ به کناره گیری نامزدهای دموکرات به نفع بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به کناره گیری نامزدهای دموکرات به نفع بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید