وزیر بهداشت انگلیس: بازگشت جانسون به دولت به نظر پزشک او بستگی دارد

به گزارش مجله حیات، وزیر بهداشت انگلیس در مصاحبه ای گفت، حال جانسون بسیار بهتر شده است اما بازگشت به اداره کشور به نظر پزشک او بستگی دارد.

وزیر بهداشت انگلیس: بازگشت جانسون به دولت به نظر پزشک او بستگی دارد

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس گفت، بازگشت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به دولت، به نظر پزشک او بستگی دارد.

به نوشته روزنامه گاردین، هنکاک روز جمعه در مصاحبه ای گفت: روز گذشته با نخست وزیر صحبت کردم. او از روحیه خوبی برخوردار است و حالش بسیار بهتر شده است. مطمئنم که کل کشور منتظر هستند او از قرنطینه خارج شود.

وی اضافه نمود جانسون به هیچ عنوان برای بازگشت به دولت تحت فشار نیست و زمان دقیق بازگشت او به دولت کاملاً به نظر پزشکش بستگی دارد.

هنکاک گفت، جانسون با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ملکه انگلیس گفت وگو داشته و با اعضای کابینه دولت که مسئول مبارزه با ویروس کرونا هستند در ارتباط است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ترامپ در این باره گفت، حال جانسون عالی است و آماده شروع فعالیت در دولت است.

روزنامه انگلیسی تلگراف نیز در گزارشی نوشت، جانسون قصد دارد از روز دوشنبه به فعالیت در دولت بازشود.

هنکاک بیان داشت، علت پایین بودن تعداد آزمایش های ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس مشارکت پایین شهروندان است و ممکن است دولت انجام تست خانه به خانه را در پیش گیرد.

او همچنین گفت، تجهیزات محافظت فردی طبق توصیه های کلینیکی در اختیار کادر درمانی انگلیس قرار می گیرند و از هیچ پزشکی درخواست نشده از آن چشم پوشی کند.

این در حالی است که دو پزشک انگلیسی در اعتراض به دستورالعمل استفاده از تجهیزات محافظتی در بیمارستان های این کشور دست به اقدام قانونی زده اند.

در حال حاضر کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها به یکی از نقدها اصلی مقامات سیاسی و کادر درمانی انگلیس به نحوه عملکرد دولت در قبال ویروس کرونا تبدیل شده است.

گاردین فاش کرد یکی از پزشکان انگلیسی که اخیراً در اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده است، پیش تر در نامه ای به رئیس بیمارستان محل خدمت خود، از کمبود تجهیزات محافظتی گلایه کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 153

به "وزیر بهداشت انگلیس: بازگشت جانسون به دولت به نظر پزشک او بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت انگلیس: بازگشت جانسون به دولت به نظر پزشک او بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید