پمپئو مدعی شد: ممکن است درباره ایران تجدید نظر کنیم

به گزارش مجله حیات، ایسنا نوشت: مایک پومپئو گفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا ممکن است ایالات متحده آمریکا در خصوص تحریم های اعمال شده بر ایران تجدید نظر کند.

پمپئو مدعی شد: ممکن است درباره ایران تجدید نظر کنیم

خبرگزاری رویترز مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از احتمال تجدید نظر ایالات متحده آمریکا و کاهش تحریم های اعمال شده علیه ایران و دیگر کشورها به منظور مبارزه با ویروس همه گیر کرونا اطلاع داد، اما هیچ وعده دقیق و مشخصی برای انجام این کار نداد.

پومپئو در گفت و گو با خبرنگاران تأکید کرد که یاری های پزشکی و بشردوستانه مشمول تحریم های دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که در سال 2015 برای محدود کردن برنامه های هسته ای ایران به تهران تحمیل نموده بود، نمی شوند.

این در حالی است که تحریم های گسترده ایالات متحده آمریکا علیه ایران بسیاری از شرکت های بین المللی را از تجارت و ارائه یاری های بشردوستانه به ایران باز می دارد.

پمپئو در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است به مرحله ای برسیم که ایالات متحده در مواضع خود در اعمال تحریم ها بازنگری کند گفت: ما به صورت مرتب همه سیاست های خود را ارزیابی می کنیم، بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا ما هرگز در مواضع خود تجدید نظر خواهیم کرد؟ باید بگویم بله، البته.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 95

به "پمپئو مدعی شد: ممکن است درباره ایران تجدید نظر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو مدعی شد: ممکن است درباره ایران تجدید نظر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید