کدام محصولات خوراکی رکورد گرانی در بهمن ماه را شکستند؟

به گزارش مجله حیات، تهران (پانا) - بررسی قیمت کالاهای اساسی در آغاز بهمن نسبت به ماه قبل نشان می دهد که برنج ایرانی و سیب زمینی با 17 و 11 درصد افزایش قیمت در صدر افزایش قیمت قرار دارند و قیمت پرتقال و گوجه فرنگی نیز در مدت یاد شده 3 و 7 درصد کاهش یافته است.

کدام محصولات خوراکی رکورد گرانی در بهمن ماه را شکستند؟

بر اساس گزارش کارگروه رصد و پایش قیمت اقلام اساسی و پرمصرف بازار کشور منتهی به اول بهمن ماه که از سوی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان منتشر شده، قیمت گوشت مرغ تازه، تخم مرغ، گوشت گوساله، لبنیات، برنج پاکستانی، ماکارونی، انواع روغن، آب بطری، لوبیا و لپه، ورق فولادی، انواع لاستیک سواری، انواع روغن موتور و دستمال کاغذی نسبت به ماه قبل از آن تغییری نکرده است.

اما در این زمان قیمت گوشت گوسفندی، گوسفند و گوساله زنده، قند و شکر، چای، برنج هندی، نخود و عدس، موز و سیب، پیاز، خرما، رب، گچ سفید، پودر شوینده و کاغذ یک تا 10 درصد افزایش یافته است. بر این اساس قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی با سه درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 136 هزار تومان و هر کیلو گوساله و گوسفند زنده با 3 و 7 درصد افزایش به نزدیک 56 و 60 هزار تومان رسیده است.

همچنین قیمت هر کیلو شکر و قند با 10 و 7 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به بیش از 16 و 19 هزار تومان و هر کیلو چای با 2 تا 3 درصد افزایش به 124 تا 130 هزار تومان رسیده است. قیمت هر کیلو نخود، عدس با 3 درصد افزایش به 39 و 42 و رب، پیاز، موز و سیب زرد نیز با 3، 3، 4 و 3 درصد افزایش به حدود 32 هزار، 7500، 33 هزار و 19 هزار و 400 تومان رسیده است.

در این میان قیمت انواع برنج ایرانی و سیب زمینی نسبت به ماه قبل بیش از 10 درصد افزایش یافته، به طوری که در اول بهمن امسال، انواع قیمت هر کیلو برنج ایرانی با 17 درصد افزایش نسبت به اوایل دی ماه به 62 تا 64 هزار تومان رسیده و قیمت هر کیلو سیب زمینی نیز با 11 درصد افزایش در یک ماه به 11 هزار تومان رسیده است.

قیمت کدام اقلام کاهش یافت؟

البته بر اساس گزارش کارگروه رصد و پایش قیمت اقلام اساسی و پرمصرف بازار کشور منتهی به اول بهمن ماه، قیمت سیمان، میلگرد و تیرآهن، پرتقال، گوجه فرنگی یک تا 10 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. به طوری که قیمت هر کیلو پرتقال و گوجه فرنگی با 3 و 7 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 15 هزار و 400 و 11 هزار و 500 تومان رسیده است.

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان همچنین در این گزارش تاکید کرده که شیر کم چرب، قند و شکر، انواع برنج ایرانی، نخود، سیب زمینی، آب بطری و رب گوجه فرنگی نسبت به یک سال گذشته بیش از 80 درصد افزایش قیمت داشته اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1159

به "کدام محصولات خوراکی رکورد گرانی در بهمن ماه را شکستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام محصولات خوراکی رکورد گرانی در بهمن ماه را شکستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید