انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور

به گزارش مجله حیات، رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم از انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور اطلاع داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 100 میلیارد ریال اعلام نموده اند.

انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از تسنیم، سردار علیرضا لطفی با اعلام خبر بازداشت جاعلان ارز اظهار کرد: در اواخر آذر ماه سال جاری کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران عظیم در راستای دستگیری متهمان توزیع نماینده دلارهای جعلی در سطح شهر پیروز شدند سه متهم را که با تشکیل باندی، دلارهای جعلی را توزیع می کردند در دو عملیات مستقل دستگیر نمایند.

رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم با بیان اینکه در آنالیز های بیشتر از مخفیگاه متهمان، 73 هزار دلار جعلی کشف شد، بیان نمود: متهمان اظهار داشتند دلارهای تقلبی را از شخصی به نام صابر، ساکن یکی از شهرستانهای غربی کشور تهیه نموده اند.

وی توضیح داد: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران عظیم به مخفیگاه صابر اعزام شده و ضمن دستگیری متهم، پیروز شدند در بازرسی از مخفیگاه وی 210 هزار دلار، 166 میلیون دینار عراقی، 810 هزار دیناری کویت، یک برگ اسکناس هزاری افغان، بالغ بر 200 برگ کاغذ اسکناس جعلی، 55 برگ دلار سیاه، 22 برگ کاغذ مورد استفاده برچسب کیف دلار، دو دستگاه تشخیص اصالت اسکناس، یک دستگاه پول شمار، یک دستگاه پرس کارت، یک دستگاه تایپ ماشین و مدارک و اسناد جعلی دیگر کشف نمایند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم نیز در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد که دلارهای تقلبی را از شخصی به نام اسد گرفته که بلافاصله با اقدامات پلیسی فرد مورد نظر نیز در مخفیگاهش دستگیر و تعداد سه هزار و 500 دلار تقلبی از وی کشف شد.

لطفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 100 میلیارد ریال اعلام نموده اند، اعلام نمود: با توجه به زحمات بی وقفه و کوشش شبانه روزی همکارانم در پایگاه یکم پلیس آگاهی، اعضای باند پنج نفره تهیه و توزیع ارزهای تقلبی دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم، متهمان با صدور قرار قانونی مناسب برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم این پلیس قرار دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 586

به "انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید