برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی

به گزارش مجله حیات، استاندار تهران از برنامه ریزی برقی کردن 10 درصد موتورسیکلت های تهران اطلاع داد.

برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی

به گزارش خبرنگاران، محسن منصوری در حاشیه جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره حمایت از ساخت و بهره برداری از موتورسیکلت های برقی گفت: یکی از تاکیدات اصلی رئیس جمهور و یکی از برنامه هایی که بنده در جلسه هیات دولت ارائه کردم موضوع آلودگی هوا بود و در این خصوص ضروری است به تمهیدات لازم اتخاذ گردد. در خصوص موتورسیکلت های برقی نیز می دانید که آلایندگی یک موتورسیکلت کاربراتوری بعضا به مقدار شش تا هشت دستگاه خودرو سواری است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دانش و تکنولوژی ساخت موتورسیکلت های برقی را داریم، گفت: سه کارخانه فراوری موتورسیکلت در تهران فعال است که بزرگترین این کارخانه ها مجوز ساخت 10 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را دریافت نموده است و ما نیز برنامه داریم تا در گام اول 10 درصد موتورسیکلت ها در استان تهران برقی شوند.

وی با بیان اینکه موتورسیکلت های برقی آلایندگی کمی دارند، درباره زیرساخت های فعالیت این موتورسیکلت ها نظیر صندلی شارژ نیز گفت: این موضوع ارتباط مستقیمی با عرضه و تقاضا دارد و در صورتی که تعداد موتورسیکلت های برقی افزایش یابد طبیعتا صندلی هایی برای شارژ آن نیز در نظر گرفته می گردد.

وی درباره قانون هوای پاک نیز گفت: ما در موضوع هوای پاک قانون بسیار خوبی داریم که البته یکسری محدودیت ها و عدم هماهنگی ها در این زمینه وجود دارد که باید آن را حل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1023

به "برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای تبدیل 10 درصد از موتورسیکلت های تهران به موتورسیکلت برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید