پرسپولیس در آستانه هت تریک محرومیت بین المللی در طول یکسال

به گزارش مجله حیات، به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس در یک سال گذشته با محکومیت های مالی بین المللی زیادی از سوی فیفا و دادگاه عالی ورزش روبرو شد تا مدیران این باشگاه چاره ای جز پیش خور کردن بودجه سال های آینده خود نداشته باشند.

پرسپولیس در آستانه هت تریک محرومیت بین المللی در طول یکسال

محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس هربار که با بدهی بابت طلب بازیکنان و مربیان خارجی این تیم روبرو شد از هزینه های جاری باشگاه برای پرداخت این مبلغ استفاده کرد.

روندی که مهدی رسول پناه سرپرست پیشین سرخ ها و پس از آن جعفر سمیعی مدیرعامل این باشگاه نیز طی کردند تا بتوانند مطالبات میلیاردی اعضای سابق خارجی خود را پرداخت کنند.

باشگاه پرسپولیس تابستان سال گذشته با شکایت برانکو ایوانکوویچ از حضور در جابجایی محروم شد اما تغییر فصل جابجایی بازیکن در تیم های فوتبال باشگاهی ایران به دلیل شیوع کرونا سبب شد تا سرخپوشان هشت بازیکن خود را قبل از شروع محرومیت جذب کنند و دو بازیکن دیگر را نیز پس از پرداخت بدهی به برانکو بگیرند.

اتفاقی که جنجال زیادی به همراه داشت و باعث شکایت النصر عربستان از فینالیست سال 2018 آسیا هم شد اما فیفا تمام خریدهای پرسپولیس را قبل از شروع محرومیت از حضور در جابجایی دانست و مسئله ای در این موضوع به وجود نیامد.

باشگاه پرسپولیس پس از پرداخت طلب برانکو از سوی رسول پناه با بدهی جدید به ماریو بودیمیر روبرو شد.

پرونده ای که حدود 500 هزار دلار برای سرخ ها آب خورد و این باشگاه مجبور شد پول او را در چندین قسط از قرض 75 میلیارد تومانی اش پرداخت کند تا محرومیت جابجایی سرخ ها این بار در زمستان طول نکشد.

حالا باشگاه پرسپولیس با دست فرمان همان مدیران قبلی با هت تریک در محرومیت بین المللی روبرو می شود. محرومیتی که جعفر سمیعی نیز چاره ای جز دریافت قرض برای پرداخت به طلبکاران پیدا نکرد تا چرخه اقتصادی نا مطلوب در پرسپولیس ادامه پیدا کند.

سرخ ها تا دهم تیرماه فرصت پرداخت بدهی 580 هزار دلاری با پنج درصد سود سالیانه آن را به کالدرون دارند و در صورت عدم پرداخت آن نیز یک ماه دیگر فرصت دارند تا برای جلوگیری از محرومیت جابجاییی پول را بدهند در غیر اینصورت سه گانه ناکامی پرسپولیس در سال های درخشش این تیم در زمین مسابقه از سوی مدیران باشگاه رقم می خورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 858

به "پرسپولیس در آستانه هت تریک محرومیت بین المللی در طول یکسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس در آستانه هت تریک محرومیت بین المللی در طول یکسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید