گران ترین شیشه ترشی که در سوپرمارکت ها فروخته می شود

به گزارش مجله حیات، خبرنگاران- قیمت ترشی می تواند با گوشت قرمز برابری کند. الان که همه حواس ها به قیمت گوشت قرمز معطوف شده، در سوپرمارکت ها شیشه 330 گرمی ترشی مارچوبه را 165 هزار تومان می فروشند. یعنی می توانیم قیمت یک کیلو از آن را به طور تقریبی 500 هزار تومان درنظر بگیریم که معادل دو کیلو گوشت قرمز چرخکرده است و می شود با این پول یک کیلو استیک خرید. ترشی امریکن گرین در غرفه ترشیجات سوپرمارکت ها فقط یکی از شیشه هایی است که قیمتش شما را شگفت زده می کند.

گران ترین شیشه ترشی که در سوپرمارکت ها فروخته می شود

ترشی بیبی کورن برند توکل را در شیشه 680 گرمی 104 هزار تومان می فروشند و آن را به عنوان یکی دیگر از گزینه های گران قیمت در غرفه ترشیجات سوپرمارکت ها می شناسیم. البته در یک هفته گذشته که بیشتر حواس ها به قیمت گوشت و مرغ معطوف شده بود، شیشه 680 گرمی ترشی بیبی کورن توکل حدود 11 هزارتومان یعنی تقریبا 10 درصد گران شده است و یک هفته قبل آن را 93 هزار تومان می فروختند. روی این شیشه نام سرکه، نمک و آب به عنوان مواد تشکیل دهنده دیده می شود و از همین برند انواع شیشه های زیتون و ترشی در سوپرکارکت ها دیده می شود.

قیمت ترشی مخلوط برند گل باز در شیشه 500 گرمی، 135 هزار تومان است. آن را به نام ترشی مخلوط فلفل و زیتون در روغن زیتون می فروشند و قیمتش نسبت به شیشه نیم کیلویی ترشی زیتون گریل شده گل باز تقریبا 17 هزار تومان بیشتر است. به جز زیتون و فلفل و روغن زیتون، از سیر و نمک و ادویه برای درست کردن این ترشی استفاده کردند. با همین نام گل باز، شاید انواع ترشیجات و سبزیجات بسته بندی شده را در بقالی ها دیده باشید.

ترشی بیبی کورن ذاتا یک مدل ترشی گران قیمت است و به جز شیشه 680 گرمی برند توکل که چند خط بالاتر به آن اشاره کردیم، شیشه 340 گرمی برند گلدن ویو را هم باید جزو فهرست گران ترین شیشه ترشی لحاظ کنیم. برندی که برخلاف نام گول زننده ای که دارد، ایرانی است و چیز هایی دیگری مثل کنسرو ماهی تن، کنسرو مرغ، کمپوت و ... را در بازار می فروشد. قیمت شیشه 340 گرمی بیبی کورن گلدن ویو 97 هزار تومان است و می توانیم قیمت یک کیلو از آن را حول وحوش 285 هزار تومان درنظر بگیریم.

قیمت ترشی پیتزایی برند خوش طعم بهار با وزن 680 گرم، تقریبا 90 هزار تومان است. این یکی در عرض یک ماه گذشته حدود 13 درصد گران شده و روی این شیشه اوایل بهمن قیمت مصرف کننده را 79 هزار تومان می نوشتند. روی این شیشه، عبارت ترشی مخصوص قارچ و کرفس دیده می شود و به جز اینها، زیتون، هویج، فلفل دلمه ای، فلفل سبز، شکر، نمک و کاپاریس یا همان هندوانه کوهی که مزه تندی دارد، در شیشه ترشی پیتزایی برند خوش طعم بهار دیده می شود.

قیمت ترشی قارچ برند ژانت با وزن 640 گرم، تقریبا 75 هزار تومان و آن را هم در فهرستمان قرار دادیم. در این ترشی، قارچ ها را به شکل کامل و با چندتا سیر و فلفل در شیشه گذاشتند و به آن نمک و سرکه و ادویه اضافه کردند. از همین برند ژانت شیشه های ترشی قارچ با وزن 440 گرم در سوپرمارکت ها وجود دارد و می شود آن را تقریبا 55 هزار تومان خرید.

ترشی اسپانیایی یکجور ترشی مخلوط است و با زیتون، ذرت شیرین، هویج، فلفل دلمه، سرکه، نمک، سیاه دانه، شربت گلوکز و سبزیجات درست می شود. یکی از گران ترین ترشی های اسپانیایی را برند بدر در بازار می فروشد که قیمت شیشه 650 گرمی آن حدود 70 هزار تومان است. بین گران ترین شیشه های ترشی سیر هم می توانیم به شیشه 650 گرمی برند ماهوند اشاره کنیم که قیمت آن به حدود 55 هزار تومان رسیده است.

گران ترین شیشه ترشی در بازار

برند

وزن

قیمت

امریکن گرین (ترشی مارچوبه)

330 گرم

165 هزار تومان

گل باز (ترشی مخلوط)

500 گرم

135 هزار تومان

توکل (ترشیبیبی کورن)

680 گرم

104 هزار تومان

گلدن ویو (ترشی بیبی کورن)

340 گرم

97 هزار تومان

خوش طعم بهار (ترشی پیتزایی)

680 گرم

90 هزار تومان

ژانت (ترشی قارچ)

680 گرم

75 هزار تومان

بدر (ترشی اسپانیایی)

650 گرم

70 هزار تومان

ماهوند (ترشی سیر)

650 گرم

55 هزار تومان

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1401 بروزرسانی: 5 اسفند 1401 گردآورنده: hayatmag.ir شناسه مطلب: 1386

به "گران ترین شیشه ترشی که در سوپرمارکت ها فروخته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین شیشه ترشی که در سوپرمارکت ها فروخته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید